K. Navickas: „Pieno gamintojai turi gauti tai, ko nusipelnė – pagarbą už darbą ir sąžiningas pajamas“

Kęstutis Navickas su ūkininku. ŽŪM nuotr. Kęstutis Navickas su ūkininku. ŽŪM nuotr.

Artėjant Pasaulinei pieno dienai ir Europos Parlamento rinkimams, Europos pieno taryba (EPT) Briuselyje surengė taikią demonstraciją, reikalaudama teisingumo žemės ūkio sektoriuje ir deramų pajamų ūkininkams. Renginyje, kuriame dalyvavo Europos šalių pieno gamintojai, organizatoriai pakvietė pasisakyti Lietuvos žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.

EPT, atstovaujanti Europos pieno gamintojų interesams nuo 2006 metų, vienija 21 pieno gamintojų organizaciją iš 16 šalių. EPT siekia, kad pieno gamyba būtų perspektyvi ir tvari kiekviename Europos regione, o už pieną mokama kaina padengtų bent gamybos savikainą.

Protesto, kurio šūkis ,,Teisingos pajamos ūkininkams – DABAR!“, metu EPT ragino ieškoti konkrečių sprendimų, kurie leistų maisto gamybai nebūti nuostolinga ūkininkams veikla ir išsivystytų į sąžiningą bei pelningą sektorių. Taip pat ji akcentavo, kad ūkininkų pasitraukimas iš žemės ūkio sektoriaus turi būti sustabdytas, nes tai kelia grėsmę ES apsirūpinimo maistu saugumui.  

Pasak K. Navicko, ES žemės ūkio ateitis mums visiems kelia didelį susirūpinimą. Lietuvos ūkininkai susiduria su panašiomis problemomis, kaip ir visos ES ūkininkai: didelėmis gamybos sąnaudomis, už produkciją mokamų kainų nepastovumu, klimato kaitos iššūkiais. Mūsų pieno ūkiai labai pažeidžiami ir dėl kooperacijos trūkumo.

Lietuva ne tik remia Europos Komisijos pastangas rasti sprendimus, kaip pagerinti ūkininkų padėtį maisto tiekimo grandinėje, bet ir pati ieško būdų, kurie padėtų pieno gamintojams sustiprinti savo derybinę galią, steigti sektorinius fondus ir kt.

Ministras K. Navickas dėkojo žemdirbiams už darbą, nes tik jų dėka ant savo stalo turime sviesto, sūrio, pieno ir daug kitų produktų. Pieno gamintojai turi gauti tai, ko nusipelnė – pagarbą už darbą ir sąžiningas pajamas.

Žemės ūkio ministerija

Video