Britų ūkių vadovai galvijus nori identifikuoti elektroniniu būdu

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Keturios Jungtinės Karalystės ūkininkų sąjungos pabrėžė, kad reikia elektroninio galvijų identifikavimo, kad ūkininkai galėtų naudotis naujomis ir veiksmingomis technologijomis, rašo Farminguk.com.

Neseniai vykusiame susitikime sąjungos sutarė, kad galvijų elektroninio identifikavimo (bEID) įdiegimas gali būti tikrai naudingas. Tai pagerintų gyvūnų sveikatą ir gerovę, taip pat sukurtų saugesnę ir sveikesnę aplinką gyvulių prižiūrėtojams.

Sąjungų valdybų pirmininkai iš NFU, NFU Scotland, NFU Cymru ir Ulsterio ūkininkų sąjungos pripažino, kad kiekvienoje decentralizuotoje šalyje galima naudoti skirtingas bEID diegimo technologijas.

Tačiau buvo sutarta, kad profesinės sąjungos turi ir toliau bendradarbiauti su būsimomis vyriausybėmis, siekdamos užtikrinti, kad gyvulių judėjimo sistemos būtų naudingos gyvulininkystės ir pienininkystės įmonėms.

Anglijos ūkininkai laukia Defra atsakymo į konsultacijas dėl galvijų identifikavimo, registravimo ir judėjimo, kurios buvo sustabdytos dėl visuotinių rinkimų.

Po susitikimo NFU gyvulininkystės valdybos pirmininkas Davidas Bartonas teigė, kad perėjimo prie bEID žymų nauda „yra labai aiški“. Tarp jų - mažesnės transkripcijos klaidos, geresnė su galvijais dirbančių asmenų sveikata ir sauga, inovacijų ir našumo skatinimas.

Jis teigė: „Kaip mėsinių galvijų augintojas nenoriu, kad šios technologijos būtų ignoruojamos ir pamirštamos. Ateities vyriausybės turės rimtai apsvarstyti, kas geriausia ilgalaikei šiuolaikinių ūkių ateičiai. “

Tam pritaria ir Škotijos gyvulininkystės sąjungos (NFU Scotland) gyvulininkystės valdybos pirmininkas Hugh Fraseris. Jis paragino visas vyriausybes atsižvelgti į surinktus įrodymus, kad gyvulininkystės sektoriui būtų sudarytos sąlygos naudotis nustatytais bEID privalumais. „Šiuo metu Škotijos vyriausybė konsultuojasi šiuo klausimu, ir mes turime realią galimybę įgyvendinti bEID“, - sakė M. Fraseris.

NFU Cymru gyvulininkystės valdybos pirmininkas Robas Lewisas pridūrė, kad ūkininkai aiškiai pareiškė: jau seniai reikėjo įvesti elektroninę galvijų identifikavimo sistemą. „Tačiau mums reikia patikimos, perspektyvios ir ekonomiškai efektyvios sistemos, kurią būtų galima visiškai suderinti su modernizuota galvijų duomenų baze“, - sakė jis.

 

Video