ŽŪM Briuselyje vėl tik kalbės apie pieno krizę ar jau pateiks dokumentą?
Penktadienį Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) išplatino pranešimą, kad „Lietuva ragins ES imtis skubių sprendimų pieno sektoriaus ir trąšų krizės valdymui“. Esą Briuselyje gegužės 25 d. vyksiančioje Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje Lietuva ragins imtis priemonių pieno sektoriaus ir trąšų prieinamumo bei įperkamumo problemoms spręsti.
„Situacija mūsų šalies pieno sektoriuje išlieka itin įtempta, tad Lietuva ragins Europos Komisiją (EK) imtis šių neatidėliotinų priemonių: nedelsiant skirti paramą iš ES žemės ūkio rezervo pieno ūkiams; nedelsiant suteikti paramą privačiam sūrių sandėliavimui“, – teigiama ŽŪM pranešime.
Tačiau įdomu tai, kad paties žemės ūkio ministro Andriaus Palionio Briuselyje, panašu, nebus. Gegužės 25 d. ministro darbotvarkėje numatytas „8 val. darbas su dokumentais. 9 val. ministro komandos pasitarimas. 10 val. vadovybės pasitarimas. 11.30 val. susitikimas su žemės ūkio ir komercijos atašė. 13 val. Išvadoms dėl projektų pagal Strateginio plano priemonę "Sumanieji kaimai" teikti atrankos komiteto posėdis ir 15 val. TI darbo grupės posėdis“.
Taigi, A. Palionio Briuselyje nebus, nors, kaip teigia ŽŪM, „Taryboje bus svarstomi ir itin aktualūs Lietuvos ūkininkams trąšų prieinamumo ir įperkamumo klausimai, įskaitant priemones, numatytas neseniai EK priimtame Trąšų veiksmų plane“.
Kas atstovaus Lietuvą minėtame žemės ūkio ministrų tarybos posėdyje, ŽŪM nepraneša.
Taip pat nepaminėta, ar per Tarybos posėdį bus apsiribota vien susirūpinimo kalbomis, ar vis dėlto bus pateiktas konkretus dokumentas nuo Lietuvos.