„Dotnuva Baltic“ parodoje „Agrovizija 2024“ meta iššūkį dronams ir kviečia rungtis traktorininkus

UAB UAB "Dotnuva Baltic" vykdantysis direktorius Dangis Valaitis.

Viena iš lyderiaujančių agro verslo įmonių Baltijos šalyse UAB „Dotnuva Baltic“ šiais metais parodoje lankytojus nustebino naujais galingais technikos eksponatais, skaitmeninių sprendimų stendu ir azartišką nuotaiką kuriančia lenktynių tematika. Įmonė kvietė išbandyti jėgas „Geriausio Lietuvos traktorininko“ konkurse ir anonsavo pirmą kartą šalyje vyksiančias drono ir savaeigio purkštuvo lenktynes.

UAB „Dotnuva Baltic“ nėra praleidusi nė vienos iš keturiolikos „Agrovizijos“ parodų ir ten dalyvauja nuo pat parodos atsiradimo. Pasak įmonės vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio, paroda yra unikali tuo, kad joje apsijungia augalininkystės produktus ir techniką atstovaujančios įmonės. „Tai praktinė paroda, kur vienoje vietoje galima pamatyti ir išbandyti įvairių gamintojų techniką, įvertinti augalininkystės technologijas ir jų realius rezultatus bandymų laukuose. Kas antrus metus vykstančią „Agroviziją“ vertiname dėl galimybės praktiškai pristatyti technikos ir technologijų naujienas“ , teigia D. Valaitis.

Skaitmeniniai sprendimai – greitam ir lengvam darbui

Ūkiai ieško patikimų ir racionalių sprendimų, kaip didinti pelningumą, dirbti kuo efektyviau ir tuo pačiu mažinti poveikį aplinkai. Vienas iš svarbiausių sprendimų - tiksliosios ūkininkavimo sistemos, be kurių jau neįsivaizduojamas šiuolaikinis ūkis. „Dotnuva Baltic“ parodoje įsirengė išskirtinai didelį skaitmeninių sprendimų stendą. Tiksliosios žemdirbystės inžinierius Lukas Šapranauskas demonstravo, kaip veikia įvairios išmanaus ūkininkavimo sistemos. Gamintojo CASE IH telemetrinė sistema, kuri šiemet visiems traktoriams ir kombainams taps nemokama, pristatyta specialioje erdvėje „Connect Room“, kuri atkartoja šio gamintojo atstovybėse esančias realias inžinieriaus darbo vietas. Jose stebimas prie sistemos prijungtas traktorių ir kombainų darbas, vykdoma gedimų prevencija ir reaguojama į problemas. RAVEN - kitas to paties gamintojo siūlomas sprendimas, skirtas skirtingo dydžio ir pasiruošimo lygio ūkiams – nuo lygiagretaus vairavimo iki automatinio vairavimo integruojant su ISOBUS jungtimi, padargo valdymo su tuo pačiu monitoriumi.

„Dotnuva Baltic“ stende taip pat pristatyta populiari ir ūkiams naudinga išmanioji žemės ūkio valdymo sistema „Geoface“. Jos produkto vadovas Giedrius Žiūraitis džiaugiasi, kad per pastarąjį pusmetį „Geoface“ programa buvo stipriai patobulinta. „Mūsų vystomi sprendimai ūkininkams palengvina darbą su vis sunkėjančiais augalų apsaugos priemonių naudojimo reikalavimais. „Geoface sistema rinkoje gerai žinoma dėl galimybės patogiai kaupti ūkio duomenis ir pagal tai priiminėti teisingus sprendimus, taip pat dalintis duomenimis su Valstybinėmis institucijomis. Išskirtinė, analogų neturinti sistemos savybė - optimizuojamas duomenų apdorojimas šeimos ūkiams, sudarytiems iš kelių ūkių.“

3

Traktorininkų konkursas sulaukė didelio susidomėjimo

Geriausio Lietuvos traktorininko konkursą „Dotnuva Baltic“ Lietuvoje organizuoja antrą kartą, pirmą kartą - 2022 m. „Agrovizijoje“. Šiemet vos paskelbus apie parodoje vyksiantį pirmąjį konkurso etapą „Dotnuva Baltic“ sulaukė didelio klientų susidomėjimo. Iš pirmame etape dalyvavusių atrinkti 10 geriausiai pasirodžiusių dalyvių (trumpiausias užduočių atlikimo laikas bei mažiausias klaidų skaičius). Dalyviai turėjo atlikti 2 pagrindines užduotis: traktoriumi Case IH Puma 140 su puspriekabe Wielton PRC-2/W14 neliečiant kliūčių atbulomis įvažiuoti į „garažą“ ir šarnyriniu krautuvu Schäffer 2630 SLT iš vienos vietos į kitą piramidės forma perstatyti tris vandens rezervuarus.

Konkurso finalas vyks Dotnuvoje, Kėdainių rajone, apie tai bus paskelbta vėliau. Pagrindinis konkurso prizas – 1000 Eur dovanų kuponas kelionei į pasirinktą šalį.

4

Paskelbtos savaeigio purkštuvo ir lenktynės

Parodoje paskelbta dar viena įdomi naujiena rinkai – anonsuojama apie liepos 10 dieną Šiaulių rajone vyksiančias naujausio DJI Agras T50 modelio drono ir savaeigio purkštuvo „Agrifac“ lenktynes. Dronus parduodančios įmonės „Nando Droid“ direktorius Mykolas Treigys sako, kad DJI yra Nr. 1 dronų gamintojas pasaulyje. Ūkyje dronas savaeigės technikos pilnai pakeisti negali, tačiau esant tam tikroms oro sąlygoms ar specifiniam laukų išdėstymui yra nepakeičiamas sprendimas. Su dronu purškimas Lietuvoje nėra reglamentuotas augalų apsaugos produktais, tačiau galimas tręšimas mikroelementinėmis trąšomis, biologiniais preparatais taip pat galimas sėklų barstymas įsėliui/posėliui ir laukų skenavimas augalų gyvybingumo nustatymui, kintamos normos žemėlapių sudarymui. Dronai dirba visiškai autonomiškai, darbinis greitis siekia iki 21 ha/val., augalų gyvybingumo nustatymui drono našumas iki 200 ha/val., o dėl mažo lašelio dydžio galimas suvartojamo vandens mažinimas net 95%.

2

Lenktynių azartui ir nuotaikai sustiprinti „Dotnuva Baltic“ stende klientai galėjo grožėtis drifto lenktynininko Oskaro Juodžio pirmos klasės BMW automobiliu (BMW E82 (2013), FIA saugos lankai, S55B30 variklis ir automatinė DCT pavarų dėžė iš BMW M3 (2019) 750Ag 800Nm). Parodos lankytojai registravosi laimėti pagrindinį prizą – pravažiavimą šiuo automobiliu. Laimėtojas burtų keliu bus ištrauktas liepos 10 d. vyksiančioje didžiojoje lauko dienoje, kur vyks drono ir purkštuvo lenktynės. Garsus variklio gausmas tik patvirtino lenktynininko titulus - 2019 m. Lietuvos Drifto čempionato Street lygos vice-čempionas, 2022 m. Lietuvos Drifto čempionato Semi-Pro lygos čempionas, 2024 m. varžosi Lietuvos Drifto čempionato Pro lygoje.

Naujausi technikos modeliai šiuolaikiniam ūkiui

Tarp technikos eksponatų šioje parodoje karaliauja pirmą kartą Baltijos šalyse eksponuojamas 12 metrų pločio prikabinamas diskinis skutikas Qualidisc PRO, kuris pirmą kartą rudenį buvo pristatytas Hanoveryje vykusioje parodoje „Agritechnika“. Skutikas turi centrinį darbinio gylio reguliavimą ir galimybę išvystyti didelį greitį iki 18 km/val., taip pasiekiant didelį našumą. Disko diametras 60 cm su galimybe dirbti universaliu gyliu – nuo 4-5 cm iki 15 cm dirbimo gylio.  Dvigubas U profilio volas turi paviršiaus kopijavimą ir gali būti užfiksuojamas, tinka darbui įvairiose dirvose, jo gylis reguliuojamas hidrauliškai. Skutikas sveria 15 tonų, todėl puikiai dirba ir esant kietoms, sausoms sąlygoms. Keturių sekcijų rėmas ir atraminiai ratai prisitaiko prie dirvos paviršiaus ir išlaiko tolygų darbinį gylį.

Kaip sako „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius D. Valaitis, parodoje pristatyta geriausia įmonės atstovaujama technika ir sprendimai - naujausi CASE IH, Kverneland, Agrifac, Agrisem, Umega Agro, Einböck, MacDon, Mandam modeliai. „Dotnuva Baltic“ stende turėjome tai, ko reikia siekiantiems pažangos ir planuojantiems investicijas. Pastebėjome, kad šių metų parodoje ūkininkai aktyviau domisi skaitmeniniais sprendimais ir atidžiau tarpusavyje lygina įvairią techniką. Tačiau galutiniu argumentu pasirenkant naują techniką tampa pardavėjų ir konsultantų profesionalumas ir serviso aptarnavimo kokybė, kai įmonė kokybiškai paruošia ir paleidžia techniką, o sezono metu dirba kliento labui ir padaro viską, kad darbai nesustotų.

Video