Geriausio Lietuvos traktorininko titulas šiemet iškeliavo į Biržus

Pagrindiniai nugalėtojai ir Dotnuva Baltic atstovai. Pagrindiniai nugalėtojai ir Dotnuva Baltic atstovai.

Paskelbtas geriausias 2024 metų Lietuvos traktorininkas, dėl kurio titulo finaliniame etape Dotnuvoje varžėsi 11 dalyvių iš visos Lietuvos. Toks konkursas mūsų šalyje vyko antrą kartą, o geriausio traktorininko titulas po finalinio etapo šiais metais iškeliavo į Biržų rajoną.

Be traktoriaus neįsivaizduojamas nė vienas ūkis, o technikai tobulėjant prireikia ne tik žinių, įgūdžių, bet ir greitos orientacijos ir greičio. Tai parodė antrą kartą iš eilės įmonės „Dotnuva Baltic“ organizuotas geriausio traktorininko konkursas. Organizatoriai pabrėžė, kad profesionalumas yra svarbiausia savybė valdant ūkį ir šiuolaikinę techniką. Todėl ir atsirado toks konkursas, kuris leistų traktorininkams parodyti savo gebėjimus, o pats renginys – atkreiptų visuomenės dėmesį į žemės ūkio srityje dirbančių specialistų kompetencijas.

Antrą kartą įvykusiame geriausio Lietuvos traktorininko konkurse pirmąją vietą laimėjo Arijus Mušauskis, garbingą titulą išsivežęs į Biržų rajoną. Po pirmojo etapo, kuris vyko tris dienas parodos „Agrovizija 2024“ metu, į finalinį etapą buvo atrinkti geriausius rezultatus pasiekę traktorininkai, o antrajame etape Dotnuvoje po sudėtingų užduočių atlikimo išrinktas geriausias iš geriausių.

4

Arijus Mušauskis

Prieš du metus pirmąjį kartą vykusio konkurso nugalėtojas Mindaugas Vaišnys iš Marijampolės dalyvavo iš šiemet, tačiau jam antrą kartą šio titulo apginti nepavyko. Tiesa, M. Vaišnys užėmė garbingą trečią vietą.

Geriausiu 2024 metų Lietuvos traktorininku pripažintas Arijus Mušauskis Arijus pats valdo nedidelį ūkį, o pagrindiniame darbe taip pat tenka dirbti su įvairaus galingumo ir gamintojų traktoriais. Ant pirmosios vietos simbolinės pakylos lipusiam traktorininkui atiteko ir pagrindinis įmonės įsteigtas prizas – 1000 eurų vertės dovana kelionei į pasirinktą šalį.

Paskelbus laimėtoją A. Mušauskis neslėpė džiaugsmo ir nuoširdžiai sakė nesitikėjęs tapti nugalėtoju. Beje, Arijus dalyvavo ir 2022-aisiais metais Dotnuvoje vykusiame geriausio traktorininko konkurse. Tąsyk jam pritrūko tik kelių dešimtųjų sekundės ir jis nepateko į finalą. O šiemet dideliu skirtumu likusius dalyvius palikęs laimėtojas kiekvienoje užduotyje jautėsi užtikrintai, ir tam labiausiai padėjo turima patirtis. Kaip sakė Arijus, kai kurios užduotys – padargo prikabinimas, traktoriaus nustatymai ir vairavimas - tiesiog kasdienybė. Bendrai šiek tiek trukdė jaudulys, o štai teorinėje užduotyje reikėjo atidžiai įsiskaityti į klausimus. Pasak jo, laimėjimai yra geras dalykas, bet būti išrinktam vienu iš 11 pačių geriausių Lietuvoje jau yra didelis laimėjimas. Dėl kiekvieno laimėjimo, kaip ir dėl kiekvienos svajonės, turi labai stengtis ir daug dirbti.

Nuo 12 metų traktorių mokantis vairuoti ir iš senelių ūkį perėmęs geriausias Lietuvos traktorininkas Arijus sako, kad darbas su traktoriumi pastaraisiais metais yra stipriai pasikeitęs. Jautiesi ne kaip darbe, o kaip hobyje - dirbti yra malonu, patogios darbo sąlygos, viskas automatizuota. Tuo pačiu tuos, kurie renkasi profesiją arba galvoja apie ūkininkavimą, Arijus perspėja, kad dirbti žemės ūkyje nėra taip paprasta, nes darbo tikrai yra daug ir tenka nuolat atnaujinti žinias, gilintis į technikos naujoves.

Antrąja vieta džiaugėsi Vytautas Leckas iš Birštono, su kuriuo konkurse varžėsi ir jo sūnus Vilius. Beje, tarp dalyvių buvo ir dar vieni giminaičiai – pusbroliai Gintautas Mackus ir Laurynas Mackus, atvykę dalyvauti iš Rokiškio rajono. Prizinių vietų laimėtojai taip pat apdovanoti vertingais prizais. Be dovanų neliko ir tie dalyviai, kuriems sėkmės šį kartą pritrūko.

Sulaukė didelio susidomėjimo

Geriausio Lietuvos traktorininko konkursą „Dotnuva Baltic“ Lietuvoje organizuoja antrą kartą, pirmą kartą - 2022 m. „Agrovizijoje“. Iš pirmame etape dalyvavusių atrinkti 11 geriausiai pasirodžiusių dalyvių (trumpiausias užduočių atlikimo laikas bei mažiausias klaidų skaičius). Dalyviai turėjo atlikti 2 pagrindines užduotis: traktoriumi Case IH Puma 140 su puspriekabe Wielton PRC-2/W14 neliečiant kliūčių atbulomis įvažiuoti į „garažą“ ir šarnyriniu krautuvu Schäffer 2630 SLT iš vienos vietos į kitą piramidės forma perstatyti tris vandens rezervuarus.

Į geriausiųjų traktorininkų vienuoliktuką pateko traktorininkai manevravimo, parkavimosi ir krovinio perkėlimo užduotis atlikę greičiausiai, padarydami mažiausiai klaidų.

2

Pagrindiniai nugalėtojai ir Dotnuva Baltic atstovai.

Antrajame etape reikėjo atsakyti į teorinius klausimus ir atlikti praktinę užduotį - pakeisti kabinos oro filtrus Case IH Magnum 200 traktoriuje. Kitos dvi praktinės rungtys vyko aikštelėje – teko nuo starto linijos galu nuvažiuoti su traktoriumi Case IH Puma 185 iki padargo, prikabinti skutiką Kverneland Enduro ir priparkuoti pažymėtoje vietoje, padargą atkabinti ir nuvažiuoti su traktoriumi į starto vietą. Paskutinėje konkurso dalyje reikėjo traktoriuje Case IH Optum 250 nustatyti navigaciją ir važiuoti nustatytomis linijomis. Kiekviena užduotis buvo vertinama balais, buvo matuojamas užduočių atlikimo laikas, už pažeistas kliūtis skiriamos nuobaudos ir pagal tai skaičiuojami bendri dalyvių rezultatai.

Pasak organizatorių, vairavimo rungtis sugalvota pasunkinti teorinių žinių patikrinimu ir praktine oro filtrų keitimo užduotimi, nes geras traktorininkas turi mokėti ne tik gerai vairuoti, valdyti, bet ir prižiūrėti savo techniką.

Rungtys buvo ne taip lengvai įveikiamos

Apibendrinti finalinio konkurso rezultatai atskleidė, kad sunkiausia dalyviams buvo atlikti teorinių klausimų užduotį, iš kurios nė vienas nesurinko maksimalaus taškų skaičiaus. Didžiausias surinktas skaičius 10 taškų. Praktinė užduotis (oro filtro keitimas) taip pat nebuvo lengvai įveikiama. Du dalyviai pasiekė 10 taškų. Paskutinių dviejų praktinių vairavimo ir padargo prikabinimo užduočių rezultatą vienam dalyviui pavyko pasiekti 11 taškų. Kiekvienos iš trijų užduočių maksimalus įvertinimas – 15 taškų.

1

Susumavus trijų užduočių rezultatus, ketvirtąją vietą užėmė Dalius Stasaitis iš Joniškio, penktoje vietoje liko tauragiškis Lukas Jocius, šeštoje – rokiškėnas Gintautas Mackus, septintoje – Linas Kvietkauskas iš Kupiškio krašto. Vienodai taškų surinkę Edgaras Piniauskas (Kelmė) ir Laurynas Mackus (Rokiškis), pasidalino aštunta – devinta vietomis. Dešimtą ir vienuoliktą vietą užėmę kaunietis Vilius Leckas ir Domantas Žiobakas iš Kretingos vieni iš stipriausių pasirodė trečiojoje praktinėje rungtyje traktorių aikštelėje.

Galimybė pademonstruoti savo profesionalumą

Įmonės vykdantysis direktorius Dangis Valaitis džiaugėsi, kad šiemet vos paskelbus apie parodoje vyksiantį pirmąjį konkurso etapą „Dotnuva Baltic“ sulaukė didelio klientų susidomėjimo. Profesionalumas yra esminis sėkmės veiksnys tiek žemės ūkio veikloje, tiek technikos prekybos srityje. Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas padeda pasiekti geresnių rezultatų ir optimaliai išnaudoti technikos galimybes. „Dotnuva Baltic“ taip pat siekia profesionalumo pardavimuose, servise ir atsarginių dalių tiekime, kad kartu su klientais pasiektų didesnį našumą ir geresnius rezultatus. Tikimasi, kad šis konkursas ateityje augs ir toliau suteiks galimybę Lietuvos traktorininkams pademonstruoti savo žinias, įgūdžius ir gebėjimus.  

Video