Didžioji lauko diena išpildė didžiausius ūkininkų lūkesčius (VIDEO)

Įsibėgėjus javapjūtei bendrovė „Dotnuva Baltic“ Šiaulių rajone surengė įspūdingą Didžiąją lauko dieną, vainikavusią kelių mėnesių žemės ūkio technikos demonstracijas. Ūkininkai, susirinkę Egidijaus Averlingio ūkio laukuose, galėjo betarpiškai aptarti ir išmėginti ne tik technikos naujoves, bet ir papramogauti.

Per kelias valandas pademonstravo beveik visą augalų priežiūros ciklą  

Lauko dienos metu pademonstruotas praktiškai visas augalų priežiūros ir žemdirbio rūpinimosi jais ciklas, pradedant sėja, augalų purškimu ir baigiant javapjūte, šieno ritinių, ražienų sutvarkymu.

Susirinkusiesiems buvo pristatytas kombainas „Case IH 7150“ su „MacDon“ 7,5 metro pločio lanksčia diržine pjaunamąja.

Pasak „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininko Pauliaus Račiūno, 150 serijos kombainai komplektuojami su iki 8,5 m pjaunamosiomis.

„Vieno rotoriaus technologija „grain to grain“, našiai, mažiausiai žaloja grūdus, leidžia švariai iškulti visas kultūras ir pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. O dėl konstrukcijos, kurioje tik keletas diržų ir grandinių, kombainą itin paprasta eksploatuoti“, – pasakojo P. Račiūnas.

Dar įspūdingiau atrodė kombainas „Case IH 9250“ su „MacDon“ net 12,5 m lanksčia diržine pjaunamąja. Būtent 250 serijos „Case IH“ kombainai yra populiariausi šio prekės ženklo modeliai, komplektuojami su 9,1 – 13,7 m pjaunamosios.

Automatinio kūlimo sistema Harvest Command padės bet kurio lygio operatoriui pasiekti reikiamą našumą ir kokybę.

Lauko dienoje pademonstruota ir kita technika: diržinis apvalių ritinių presas „Case IH RB 455 RC“, kvadratinų ryšulių presas „Case IH LB434“, teleskopinis krautuvas „Case IH Farmlift 742“ bei kita technika ir padargai.

SUMO – tai ne stiprieji japonų imtynininkai. Tai britų sėjamoji

Vienas įdomesnių akcentų buvo Jungtinėje Karalystėje gaminamos 6 metrų darbinio pločio juostinės sėjamosios SUMO DTS pristatymas. „Dotnuva Baltic“ nuo liepos 1 d. pradėjo partnerystę su SUMO prekės ženklu, tiekiančiu nuo 3 iki 9 metrų darbinio pločio sėjamąsias, galinčias dirbti įvairiomis sąlygomis.

„Šiandien parodėme, kaip sėjamoji dirba žieminių miežių lauke. Akivaizdu, kad joms reikia net mažesnio galingumo traktoriaus, palyginti su kitų sėjamųjų gamintojais“, – sakė „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas Mindaugas Dikšaitis, pabrėždamas, kad mažiau arklio galių sėjamajai reikia ir dėl jos konstrukcijos.

45 cm skersmens „karpytas“ priekinis diskas nupjauna šiaudą, atverdamas kelią karbidu dengtam noragui, išdirbančiam žemę. Po jo išsyk seka „sparnuotas“ noragėlis, kuris įterpia sėklas, o eilutę užžeria galiniai diskai. Pats noragėlis gali būti skirtingų tipų, priklausomai nuo sėjamos kultūros ir žemdirbio poreikių. Trąšos ir sėkla išberiamos į tą pačią eilutę.

Lauko dienoje 6 metrų pločio sėjamąją (su 3 600 litrų bunkeriu) traukė 400 AG „Case IH“ traktorius, nors būtų pakakę ir 350 AG.

Pagal poreikį sėjamosios norago darbinį gylį galima reguliuoti iki 25 cm. Vieno arba dviejų išėjimų sėjos noragėliai įterpia sėklą į dirvą. DTS sėjamosioms yra galimybė pasirinkti skirtingų noragėlių variantų pagal sėjamas kultūras ir normas

Ši sėjamoji, kaip ir nemažai kitos technikos, gali būti išnuomota per „Dotnuva Rent“. „Atvažiuojam, pasėjam ir ūkininkui belieka stebėti savo laukus“, – kalbėjo M. Dikšaitis.

Ūkiams, žengiant tvaresniu keliu, SUMO juostinės ir tiesioginės sėjamosios gali būti unikalia išeitimi mažiau alinti dirvožemį arimu ir dirbti dar našiau. „Turime dirbti greitai, našiai ir laiku“, – reziumavo M. Dikšaitis.

Ne parodinė demonstracija, o realus darbas

„Ši diena skirta mūsų klientams. Juk parodose mes susitinkame, kur išstatyta graži, nuplauta, išblizginta technika, o čia mes galime pasiekti žemę, pačiupinėti tai, ką šios mašinos gali lauke“, – sakė UAB "Dotnuva Baltic" vykdantysis direktorius Dangis Valaitis, ranka nubraukdamas dirvos likučius nuo „Kverneland“ padargo.

Šalimais ūžiant traktoriui, D. Valaitis akcentavo būtent šią pridėtinę vertę.

„Didžiosios lauko dienos tikslas parodyti, kaip lauko sąlygomis kulia kombainai, kaip dirba žemės dirbimo technika ir kad klientas, pravažiavus tai technikai, galėtų paliesti dirvožemį, pažiūrėti, kokiame gylyje mes išdirbame žemę, kiek turime po kombaino nuostolių, kaip, jei sėjame su sėjamąja, yra padėta sėkla, kaip ji prispausta – sudygs ji ar nesudygs. Tai yra didžiausia vertė klientui, renkantis naujus sprendimus", – tikino D. Valaitis, akcentuodamas, kad parodų sąlygomis to nepamatysi.

Ir išties, pravažiavus SUMO sėjamajai, ne mažiau kaip 15 ūkininkų nuskubėjo pažiūrėti rezultato.

Kiekvienas lauko dienos dalyvis galėjo atsisėsti prie traktoriaus ar purkštuvo vairo ir įvertinti pažangiausius žemdirbystės sprendimus, kuriuos siūlo „Dotnuva Baltic“.

Savaeigio purkštuvo „Agrifac Condor“ ir drono lenktynės

Didžiąją lauko dieną vainikavo pirmą kartą Lietuvoje surengtos drono „DJI T50“ ir savaeigio purkštuvo „Agrifac Condor“ lenktynės, kuris iš jų greičiau ir kokybiškiau nupurkš 4 hektarų plotą.

Tam lauke buvo išdėlioti lakmuso popierėliai, kurie leistų akivaizdžiai įvertinti pranašumus, kai įvertinamas nupurškimo laikas, greitis ir padengimo kokybė.

Buvo įdomu stebėti, kaip dronas 3 metrų aukštyje virš lauko, nuo vieno iki kito krašto, brėžia linijas. Tam jis užtruko 9 min. 25 sek. Ūkininkai tarėsi, ar tą dieną dronui kokybiškai dirbti netrukdė stiprokas vėjas. Po drono darbo ėmėsi savaeigis purkštuvas „Agrifac Condor“, tą patį lauką nupurškęs dvigubai greičiau – per 4 min. 30 sek.

Akivaizdu, kad savaeigės technikos dronai kol kas pakeisti negali, nors jie gali būti nepamainomi ir labai kokybiškai atlikti savo užduotį specifinėmis sąlygomis, kai reljefas sudėtingas, o plotas nėra labai didelis.

Šiuo atveju, kai laukas turi sąlyginai nedidelius reljefinius perėjimus ir yra pakankamai didelis, „Agrifac Condor“ purkštuvas savo darbą atlieka nepriekaištingai. Be to, išmanių  technologijų gausa, leidžia operatoriui reguliuoti įvairius parametrus, todėl šis savaeigis purkštuvas neatsitiktinai priskiriamas vienu geriausių rinkoje.

Video