Teismas: „Arvi fertis“ bankrotas – tyčinis, T. Dudėnas trejus metus negalės vadovauti

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Verslininko Vidmanto Kučinsko valdytos trąšų bendrovės „Arvi fertis“ bankrotas pripažintas tyčiniu, o buvęs jos vadovas Tomas Dudėnas trejus metus negalės eiti jokių vadovaujančių pareigų, nutarė Apeliacinis teismas.

Apeliacinis teismas kovo 27 dieną šiuo metu likviduojamos įmonės bankrotą pripažinto tyčiniu. Teismas paliko nepakeistą sausio 18 dienos Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvo patenkintas tarptautinės grupės „Belor Group“ valdomos Lietuvos trąšų prekybos bendrovės „Belor“ prašymas.  

„Byloje nustatyta, kad „Arvi fertis“ sudarė nuostolingus sandorius, taip pat sandorius su susijusiais asmenimis bendrovei nenaudingomis sąlygomis ir pažeidžiant kreditorių interesus. Tai, apeliacinės instancijos teismo vertinimu, turėjo įtakos bendrovės turtinės padėties pablogėjimui ir yra pagrindas bendrovės bankrotą pripažinti tyčiniu“, – pranešė teismas.

Anot jo, taip pat nustatyta, kad „Arvi fertis“ netinkamai apskaitė savo turtą, 2017-2019 metais įmonei vadovavęs T. Dudėnas, žinodamas, kad bendrovė jau nemoki, nesikreipė į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o prašė iškelti  restruktūrizavimo bylą kartu nurodydamas neteisingus bendrovės finansinius duomenis.

Vilniaus apygardos teismas teigė, kad 2013 metais „Arvi fertis“ iš savo vienintelio akcininko – V. Kučinsko kontroliuojamos „Arvi“ – už daugiau kaip 29 mln. eurų nusipirko antrines įmones „Arvi NPK“ Kaliningrade ir „Arvi Agro“ Rumunijoje, nors žinojo, kad jos gali tapti nemokios, tai patvirtino tolesni įvykiai.

Vilniaus apygardos teismas „Arvi fertis“ bankroto bylą iškėlė 2019-ųjų gegužę, tuo metu jos įsipareigojimai kreditoriams viršijo 18 mln. eurų. Vien „Belor“ ji skolinga 3 mln. eurų, šią sumą šiuo metu išieško antstolis.  

Bankroto bylos jau iškeltos V. Kučinsko valdytos „Arvi“ grupės įmonėms „Marijampolės Arvi“, „Arvi kalakutai“ ir „Marijampolės pašarai“, o pačiam verslininkui teismai neleido paskelbti asmeninio bankroto.

V. Kučinskas yra nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61,8 mln. eurų, o jo pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Verslininkas daugiausiai skolingas „Alfa Bank“ – 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – Rusijos „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.

Apeliacinio teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Video