Teismas: „Arvi“ kreditorė „Dreymoor“ negali reikalauti dalies skolų

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Verslininko Vidmanto Kučinsko valdytų bankrutuojančių įmonių „Arvi ir ko“ bei „Arvi fertis“ kreditorė, visame pasaulyje veikianti trąšų prekybos bendrovė „Dreymoor Fertilizers Overseas“ laikinai negali reikalauti iš šių įmonių daugiau nei 133 tūkst. eurų skolų, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos teismas rugpjūčio 14 dieną lietuviško kapitalo trąšų gamintojos ir eksportuotojos UHB grupės įmonės „UHB Agro“ prašymu laikinai areštavo „Dreymoor Fertilizers Overseas“ reikalavimo teises į „Arvi fertis“ bei „Arvi ir ko“ 133,68 tūkst. eurų skolas – tokios sumos iš užsienio bendrovės reikalauja „UHB Agro“, BNS pranešė teismas. 

„UHB Agro“ teismo prašo iš „Dreymoor Fertilizers Overseas“ priteisti 93,31 tūkst. eurų skolą, 33,64 tūkst. eurų palūkanų, 6,72 tūkst. eurų delspinigių bei 8 proc. procesinių palūkanų.

Anot teismo, pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės atitinka ieškinio reikalavimus, nes užsienio bendrovė selektyviai dalyvauja teisminiuose procesuose Lietuvoje, todėl veikia nesąžiningai. Teismo teigimu, „Dreymoor Fertilizers Overseas“ advokatai atsisako priimti procesinius dokumentus, todėl byloje paskirtas kuratorius.

Be to, teismo vertinimu, kyla rizika, jog ji gali nevykdyti teismo sprendimų.

„Atsakovė būdama užsienio juridinis asmuo aktyviai dalyvauja ir gina savo teises bylose, kuriose ji yra ieškovė ar pareiškėja, tačiau vengia arba atsisako priimti procesinius dokumentus civilinėse bylose, kuriose ji yra atsakovė“, – nutarė teismas.

Jo sprendimą „Dreymoor Fertilizers Overseas“ galėjo skųsti iki trečiadienio (imtinai), todėl teismas dar negalėjo pasakyti, ar skundas gautas. 

„Dreymoor Fertilizers Overseas“ 2019 metų vasarį kreipėsi į teismą dėl „Arvi ir ko“ bankroto. Bendrovė kartu su bankroto taip pat prašiusia kita kreditore „Belor“ tvirtino, kad iš „Arvi ir ko“ skolų neatgauna nuo 2016 metų.

„Arvi ir ko“ bankroto byla iškelta 2020 metų gruodį, o „Arvi fertis“ – 2019-ųjų gegužę, jos įsipareigojimai kreditoriams tuo metu viršijo 18 mln. eurų. Apeliacinis teismas šių metų kovą pripažino bendrovės bankrotą tyčiniu.

Video