Kaip ir kada naudoti actą nuo piktžolių sode

Žinoti.lt nuotrauka. Žinoti.lt nuotrauka.

Piktžolės – didžiausias kiekvieno sodininko košmaras, o jų ravėjimas rankomis – tikras Sizifo darbas. Sužinokite, kaip naudoti actą nuo piktžolių.

Actas yra labai naudinga ir nebrangi priemonė, kurią galima rasti kiekvienoje virtuvės spintelėje. Be maisto gaminimo, jis taip pat puikiai tinka paviršiams valyti ir piktžolėms naikinti. Štai kodėl neverta švaistyti pinigų brangiai chemijai, kai po ranka turime veiksmingą ginklą nuo piktžolių.

Kodėl piktžolių naikinimui rekomenduojama naudoti actą?

Piktžolės atsiranda tarsi iš niekur ir subjauroja gėlynus, daržus ir net trinkeles. Štai kodėl yra svarbu laiku į tai sureaguoti. Deja, piktžolių ravėjimas rankomis gali užtikrinti tik laikinus rezultatus. Jei ieškote tikrai veiksmingos priemonės nuo piktžolių, tam puikiai tiks actas, kuris turi dezinfekuojančių ir valomųjų savybių.  Vis dėlto, vertėtų būti atsargiems naudojant jį gėlynuose, nes jis gali netyčia apdeginti pasėlius. Be to, jis neparūgštins dirvos, nes dirva greitai atgauna pH. Vis dėlto, jei norite išnaikinti ant grindinio išaugusias piktžoles, actas gali užtikrinti tikrai puikius rezultatus.

Kaip naudoti actą nuo piktžolių?

Šios priemonės paruošimui pakanka naudoti spiritinį actą purškalo pavidalu. Jaunoms piktžolėms šalinti tiks 10% actas, o senoms ir didelėms piktžolėms reikia naudoti 20% actą. Praskieskite preparatą vandeniu (santykiu 2:1). Purkšti geriausia sausą ir saulėtą dieną, kai nėra vėjo. Tokiu būdu sumažinsite riziką, kad mišinys pateks ant pasėlių. Acte esančios medžiagos išdžiovins piktžoles, o papildomai tam padės saulė, todėl  šią priemonę geriausia naudoti saulėtą dieną.  Ši priemonė veikia ne tik piktžolių lapus ar stiebus: ji taip pat prasiskverbia į gilesnius sluoksnius.  Atminkite, kad tokios koncentracijos actas naikina visus augalus, ne tik piktžoles. Jei norite pasiekti tikrai gerų rezultatų, piktžoles nupurkškite kartą per savaitę.

Kiti acto panaudojimo būdai sode

Šis preparatas atbaido amarus, skruzdėles ir vaisines museles. Pakanka sumaišyti actą su vandeniu (santykiu 1:1) ir šia priemone purkšti tas vietas ir augalus, kur dažniausiai susiburia šie kenkėjai. Jei norite, kad ant sodo baldų neropotų skruzdėlės, paviršių galite nupurkšti neatskiestu actu. Vis dėlto, prieš tai vertėtų patikrinti, ar ši priemonė nesukels paviršiaus spalvos pokyčių.

Actas skatina sėklų augimą. Prieš sėją tiesiog pamirkykite jas vandens ir acto mišinyje.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video