Mirė lenkų karys, kurį Baltarusijos pasienyje subadė migrantai

Asociatyvi nuotr. Canva nuotr. Asociatyvi nuotr. Canva nuotr.

Mirė Lenkijos karys, kurį gegužės pabaigoje Baltarusijos pasienyje peiliu subadė migrantai.

„Su apgailestavimu pranešame, kad 1-osios šarvuotosios brigados karys, kuris buvo subadytas peiliu... mirė birželio 6 dieną popiet Varšuvos karo medicinos institute“, – ketvirtadienį „X“ platformoje pranešė kariuomenės Generalinė vadovybė.

„Nepaisant pagalbos, suteiktos banditiško išpuolio vietoje pasienyje su Baltarusija, ir gydytojų pastangų, jo gyvybės išgelbėti nepavyko“, – toliau rašoma pranešime.

Karys buvo užpultas gegužės 28 dieną netoli Dubičių Cerkievnės kaimo ir nuo tos dienos išliko sunkios būklės. Žiniasklaida pranešė, kad jis buvo subadytas peiliu, pritvirtintu ant lazdos.

Lenkija didėjantį migracijos spaudimą savo pasienyje su Baltarusija stebi nuo 2021 metų, kai Baltarusijos autoritarinis vadovas Aliaksandras Lukašenka nusprendė atkeršyti už ES sankcijas Minskui, pasiųsdamas prie bloko sienų tūkstančius migrantų. Baltarusijos valdžia juos prisiviliojo pas save, melagingai žadėdama lengvą patekimą į ES per Lenkijos ir Lietuvos sienas.

Reaguodama į tai, Lenkija pastatė pasienio tvorą, skirtą migrantų srautui iš Baltarusijos stabdyti, tačiau nepaisant to, kad joje įrengta pažangi elektroninė stebėjimo įranga, teigiama, kad kiekvieną mėnesį šią užtvarą įveikia šimtai migrantų

Video