Kaip krapus apsaugoti nuo amarų?

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Deja, krapai yra vienas iš dažniausiai amarų puolamų žalumynų. Jei norite tai išspręsti pasikliaudami tik naminiais ir kuo natūralesniais metodais, turite bent keletą galimybių, iš kurių ir galite rinktis. Pateikiame jums geriausius preparatus krapams nuo amarų purkšti.

Amarai yra vieni iš tų kenkėjų, kurie gali užpulti praktiškai bet kurį augalą, nors jie turi savo „mėgstamiausius“. Be to jie labai greitai dauginasi ir gali platinti įvairias ligas. Todėl svarbu juos kuo greičiau sunaikinti, kol jie dar nespėjo išplisti. Pateikiame veiksmingiausias namines priemones, padėsiančias išsaugoti krapų derlių.

Svogūnų nuoviras nuo amarų

Patyrusių daržininkų teigimu, tai vienas geriausių preparatų nuo amarų. Jį galima saugiai naudoti visiems augalams, kuriuos norite apsaugoti nuo šių kenkėjų, įskaitant, žinoma, krapus. Jį paruošti paprasta. Pirmiausia supjaustykite vieną didelį arba du mažus svogūnus mažais kubeliais. Tada sudėkite juos į mažą arba vidutinio dydžio puodą ir užpilkite vienu litru vandens. Dabar tirpalą virkite maždaug pusvalandį. Praėjus šiam laikui, palaukite, kol jis šiek tiek atvės, ir perkoškite jį per sietelį į kitą indą. Galiausiai supilkite į purkštuvą ir šiuo tirpalu išpurkškite amarų apniktus augalus.

Purškimas naudojant actą

Tai bene populiariausias naminis amarų kontrolės būdas. Jis labai paprastas ir veiksmingas! Iš pradžių į vieną litrą vandens įpilkite 100 ml acto (galite naudoti ir didesnius kiekius, svarbu, kad santykis būtų 1:10). Tada supilkite tirpalą į purkštuvą. Dabar jį galite naudoti amarais užkrėstiems krapams purkšti.

Pilkojo muilo purškalas nuo amarų

Jums reikės 150-300 g pilko muilo. Ištirpinkite jį 10 litrų vandens (geriausia šilto ar net verdančio). Kai paruošite šiek tiek drumzliną tirpalą, supilkite jį į purkštuvą. Dabar galite pradėti purkšti krapus ir kitus amarų apniktus augalus.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video