Pirmųjų lietuviškų lauko braškių Rokiškio augintojai siūlys jau šią savaitę

Kazliškio braškių ūkyje sirpsta pirmosios uogos. Kazliškio braškių ūkyje sirpsta pirmosios uogos.

Braškių augintojai jau degustuoja pirmąsias lauke auginamas prisirpusias braškes, o šios savaitės pabaigoje arba kitą savaitę jų žada pasiūlyti ir pirkėjams. Kiek prašys už lietuviškų braškių kilogramą sako spręsiantys paskutinėmis dienomis, tačiau tikina, kad jos nebus tokios brangios, kaip auginamos šiltnamiuose ir pardavinėjamos po 8 Eur.  Pernai pirmosios lauko braškes kainavo  5 Eur/ kg, šiemet kainos gali išlikti panašios.

Kazliškio braškių ūkyje šeimininkaujantys Aurimas ir Ingrida Skeberdžiai šias uogas augina jau 7 metus. Nors pavasaris negailėjo šalnų, derlius sunoko anksčiau. Kitos savaitės pradžioje ūkininkai pasiūlys ankstyvųjų veislių braškių, vėliau bus visų pamėgta Rumba, Allegro, paskui – vėlyvosios veislės.

Iš 1,5 ha ploto braškyno Skeberdžiai nuima mažiausiai 10 tonų uogų.

Suteikia „pilietybę“

Rokiškio rajone ūkininkaujantis Rimas Statkevičius savo užaugintas uogas  pernai pardavinėjo po 5 Eur, paskui kaina, anot pašnekovo, krisdavo ne dienom, o valandom. Vienais metais, kai braškės nuo drėgmės suminkštėjo, pardavinėjo jas po pusantro euro, orams pasitaisius, kaina vėl pakilo. 

Apie uogų perpardavinėtojus, parduodančius iš užsienio atvežtas braškes ir siūlančias jas kaip lietuviškas,  R. Statkevičius turi savo nuomonę. „Man, kaip augintojui, apmaudžiausiai, kad jie meluoja – suteikia „pilietybę“ toms braškėms. Tegu jas parduoda, užsidirba, uogos juk ne vogtos, bet jie apgaudinėja pirkėjus“, – sakė uogų augintojas.

Kristina Ramanauskaitė ("Rokiškio Sirena")

Rokiškio Sirena

Video