Rokiškio r. arbūzų augintojai skina derlių – išplėstas ūkis pasiteisino su kaupu

Eglė ir Mantas sako ir toliau plėsiantys ūkį. Eglė ir Mantas sako ir toliau plėsiantys ūkį.

Rokiškio rajone, Gučiūnų kaime esančiame šeimos ūkyje pats darbymetis. Eglė ir Mantas Jašinai jau priskynė apie 800 kg arbūzų, dar panašiai tiek – lysvėse. Ūkį šiemet dvigubai išplėtusi jauna šeima nesigaili – arbūzų mėgėjų užtenka, o lietuviška vasara spėja sunokinti derlių.

„Šiemet pasodinome 700 arbūzų daigų, derlius neblogas. Paskutinės karštos rugpjūčio savaitės labai padėjo. Arbūzus pasodinome birželio viduryje – šiek tiek nuvėlinome, bet tai tik išėjo į naudą. Tie, kurie pasodino anksčiau, jau baigė skinti derlių, o pas mus pats pikas“, – kalbėjo Mantas. Po pernykštės patirties, arbūzų augintojai šiemet mažiau „žaidė“ su daigais, ilgai nelepino bute, anksčiau perkėlė į šiltnamį, vėsesnę temperatūrą, kad sulėtintų augimą ir daigai neišstyptų.

Eglė su Mantu arbūzais prekiauja Utenos turguje, pirkėjai juos susiranda ir per socialinius tinklus. „Žmonės iš Rokiškio atvažiuoja tiesiai į ūkį, susižino per pažįstamus, draugus. Rokiškio turguje kol kas neprekiaujame, bet gal dar sugalvosime“, – sako Mantas.

Kristina Ramanauskaitė ("Rokiškio Sirena")

Rokiškio Sirena

Video