Išbandytos SMS Teran sėjamosios: rezultatai puikūs, ūkininkai patenkinti (VIDEO)

Pastarosios savaitės Čekijos gamintojo SMS sėjamosioms – tikras atradimų ir malonių išbandymų metas. Dalis sėjamųjų SMS Teran jau sėkmingai naudojamos mūsų šalies ūkininkų.

Kaip teigia UAB „interAG" direktorius Ugnius Stančiauskas, tvirtos konstrukcijos tikslaus sėjimo sėjamosios SMS yra pagamintos iš čekiško plieno, o tiksliosios žemdirbystės technologijos diegtos su Austrijos kompanijos pagalba.

„Sėjamąsias sėkmingai išbandėme Biržų, Kauno ir Klaipėdos rajonų laukuose. Per bandymus apsėjome maždaug 80 hektarų. Sėjamosios skirtos smulkiagrūdžiam įsėliui įsėti" – paaiškino U. Stančiauskas.

Bandymai atlikti sėjant į arimą, į kultivavimą, į žieminius miežius ir į pievą. Visais atvejais bandymai parodė puikius rezultatus.

Svarbu tai, kad sėjamąsias galima susikomplektuoti pagal poreikį: pagal norimą sėjimo greitį, taikant GPS signalą, apskirtai integruoti išmanias technologijas, kad sėjamoji būtų valdoma iš traktoriaus kabinos.

„Įdomu tai, kad šios sėjamosios yra nebrangios. Kaina prasideda nuo 12 000 eurų", – sako UAB „interAg" vadovas U. Stančiauskas.

Ant sėjamosios pasirinktinai galima sumontuoti ir norimo dydžio bunkerį sėklai. Pavyzdžiui, Kauno rajono Kęstučio Svečiulio ūkyje išbandytoje SMS Teran 300 sėjamojoje buvo sumontuotas 100 litrų talpos bunkeris, nors galima užsakyti ir 300 ar 500 litrų bunkerį.

Darbinis SMS sėjamųjų plotas siekia nuo 3 iki 8,3 metro.   

„Šitos konstrukcijos mašina turi vieną eilę specialios formos lyginimo lentų, dvi eiles akėčių ir patentuotą tankinimo volą", – priduria U. Stančiauskas.

Daugiau informacijos galima sužinoti susisiekus su UAB „interAG" atstovais. 

Video