Po kibernetinės atakos „Lemken“ atnaujino tik dalį gamybos

Asociatyvi nuotr. Lemken nuotr. Asociatyvi nuotr. Lemken nuotr.

Žemės ūkio padargų gamintoja „Lemken“ vėl atnaujino gamybą Alpenos gamykloje, tačiau kitose bendrovės gamyklose vis dar gamyba sustabdyta.

„Agrobitė“ primena, kad 2024 m. gegužės 11 d. „Lemken“ patyrė didelę kibernetinę ataką, todėl siekdama apsisaugoti nuo tolesnės žalos, bendrovė išjungė visas IT sistemas ir pasitelkė specialistus iš išorės. „Lemken“ visame pasaulyje buvo priversta sustabdyti gamybą, o darbuotojai biuruose dirbo tik nuotoliniu būdu.

Po kurio laiko dalis gamybinių pajėgumų buvo atnaujinti.

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo šios savaitės pradžios galime atnaujinti mašinų gamybą savo gamykloje Alpene. Tačiau šiuo metu vis dar veikiame avariniu režimu, o tai reiškia, kad dar ne visi procesai ir darbo srautai veikia sklandžiai. Tikimės, kad ne vėliau kaip po 4 savaičių procesų veikimas vėl bus užtikrintas 100 procentų“, – dar gegužės pabaigoje informavo „Lemken“.

Taip pat bendrovė teigia, kad klientai su įmone gali susisiekti elektroniniu paštu arba per savo oficialius atstovus, jei kilo problema dėl atsarginių dalių.

„Mūsų elektroninio pašto sistema yra valdoma išoriškai ir niekuomet nebuvo paveikta atakų, todėl galite saugiai susisiekti su mumis per ją“, – pabrėžia „Lemken“.

"Padedami specialistų ir bendradarbiaudami su Valstybine kriminalinių tyrimų tarnyba, visu tempu analizuojame atakos padarinius ir kuriame naują IT infrastruktūrą. Šiuo metu mūsų vidaus procesai veikia avariniu režimu. Mūsų verslo partneriai buvo informuoti per trumpą laiką. Taip pat įspėjome savo darbuotojus, kad po išpuolio atsargiai elgtųsi su apgaulingomis užklausomis ar mokėjimo prašymais. Remiantis pirminėmis išsamiomis analizėmis, mūsų klientų duomenys nenukentėjo, nes mūsų saugumo sistemos buvo labai veiksmingos", – sakė „LEMKEN Group“ generalinis direktorius Anthony van der Ley.

Video