Pirmą kartą Kretingoje – tradicijas puoselėjančių žemaičių sueiga

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šeštadienį visų, besidominčių tradiciniais amatais ir norinčių puoselėti kultūrinį paveldą, keliai vedė į Kretingą. Čia pirmą kartą miesto istorijoje vyko Žemaitijos etnografinio regiono tradicinių amatų centrų sueiga „Darbs meistra kuolėj“. Sueigoje laukė ne tik galimybė pasiklausyti aktualių mokslinių pranešimų, bet ir graži bendrystės šventė – visi sueigos dalyviai galėjo stebėti tradicinių amatų demonstracijas, ragauti, žaisti, dainuoti ir palepinti save išskirtiniais, tradiciniais pirkiniais.

Visas reginys vyko Kretingos muziejaus erdvėse. Nuo 11.00 val. visi smalsuoliai buvo laukiami buvusiame dvaro malūne. Čia vyko konferencija, kurioje klausytojų laukė 4 pranešimai – apie tautinio paveldo situaciją bei iššūkius, Žemaitijos tautinį kostiumą, Žemaitijos kulinarinį paveldą ir nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado svarbą.

Vėliau visas Akmenos upės slėnis prie Kretingos muziejaus pavirto tradicijų sala – savo veiklas ir amatus pristatė Klaipėdos, Šiaulių rajonų, Platelių dvaro sodybos, Švėkšnos ir Kretingos muziejaus tradicinių amatų centrai, taip pat dalyvavo Kretingos rajono tautodailininkų klubas „Verpstė“, Kretingos rajono kultūros centro liaudies muzikos kapelos. Buvo galima ne tik stebėti tradicinių amatų centrų veiklas, bet ir įsigyti tradicinių dirbinių ir produktų.

„Švyturio laikraštis“

Švyturio laikraštis

Video