Akademijoje dėl gyventojų skundų neliko ramunėlių pievos
Jau ne vienerius metus gegužės pabaigoje Dotnuvos seniūnijoje esančiame Akademijos miestelyje gyventojų ir svečių akis džiugindavo savaime užsisėjusių ramunėlių pieva. Tačiau visai neseniai šis įspūdingas, tūkstančiais žiedų pasidabinęs ramunių laukas buvo nušienautas. Paaiškėjo, kad sprendimą sunaikinti šią mažą žiedų oazę lėmė ne kas kita, o pačių gyventojų skundai.
Gamtos dovana džiugino neilgai
Dar visai neseniai Akademijos ramunių pieva buvo tapusi socialinių tinklų hitu ir vietos pasididžiavimu. Gegužės antroji pusė šiai vietovei dovanojo ypatingą reginį, kuris, pasirodo, nebuvo žmogaus rankų darbas. Ramunės čia prisisėjo savaime, suformuodamos baltą žiedų jūrą, kurią pamėgo tiek fotografai, tiek ramiai pasivaikščioti norintys kėdainiečiai.
Tačiau šiomis dienomis pro šalį einantys kraštiečiai pastebėjo, kad ramunių nebeliko – pieva nušienauta. Vietos gyventoja Aušra neslepia nusivylimo tokiu sprendimu.
„Vadinama ramunių pieva nebuvo niekieno pasėta, tai buvo tiesiog savaime užsisėjusi lauko pieva su ramunėmis, kuriomis visi džiaugėsi kasmet.
Dėl nupjovimo negalima taipogi nieko kaltinti, tiesiog tai neapdairumo ir neatsakingumo padariniai“, – sakė moteris.
Sprendimą padiktavo skundai
Paaiškėjo, kad gyventojų spėjimai pasitvirtino tik iš dalies – pievą iš tiesų nušienavo seniūnijos ūkio dalies darbuotojai, tik ne dėl neapdairumo ar neatsakingumo, veikiau priešingai.
Šiuo metu atostogaujantį Dotnuvos seniūną pavaduojantis Krakių seniūnas Ernestas Barčas teigė, kad toks žingsnis nebuvo atsitiktinis, o padiktuotas dalies bendruomenės nepasitenkinimo.
„Seniūnija buvo gavusi skundų, kad ten laksto šunys, prisirenka erkių, o pati žolė jau buvo gerokai virš metro. Dėl to ir buvo priimtas sprendimas tą plotą nušienauti“, – situaciją komentavo E. Barčas.
Pasak laikinai seniūno pareigas einančio specialisto, šis atvejis atskleidė skirtingus gyventojų poreikius, kuriuos suderinti seniūnijai tampa vis sunkiau.
„Matote, kaip yra: vieniems reikia ramunėlių, kiti piktinasi, kodėl tokios aukštos žolės, kodėl jos nepjaunamos. Iš tiesų tos ramunėlės, nors ir gražios, bet laikomos piktžole… Čia ne vienas skundas buvo atėjęs į seniūniją dėl to ramunių plotelio, dėl to ir nuspręsta buvo viską nupjauti“, – aiškino E. Barčas.
Nors gamtos mylėtojai apgailestauja dėl prarasto estetinio vaizdo, kita dalis gyventojų akcentavo praktines problemas. Aukšta žolė, pasak jų, tapo erkių veisykla ir kėlė pavojų naminiams gyvūnams bei jų šeimininkams.