Kėdainiečių traukos centras – įspūdingas žydinčių aguonų ir rugiagėlių laukas

Kauno gatvėje už pušynėlio pražydo milžiniškas aguonų ir rugiagėlių laukas. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr. Kauno gatvėje už pušynėlio pražydo milžiniškas aguonų ir rugiagėlių laukas. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiečiams gamta padovanojo dar vieną ypatingo grožio vaizdą – miesto Kauno gatvėje už pušynėlio pražydo milžiniškas aguonų ir rugiagėlių laukas. Pastarosiomis dienomis šis laukas virto tikru traukos centru – įsiamžinti tarp gėlių nori ir didelis, ir mažas.

Itin didelis laukas

Šią savaitę kėdainiečiai traukte traukia Kauno gatvės kapinių esančio pušynėlio link – čia, visai šalia kelio, pražydo milžiniškas gėlių laukas. Rausvos aguonos ir melsvos rugiagėlės atrodo itin kerinčiai.

Įspūdinga tai, kad gėlės laisvai matomos nuo kelio Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai. Norint pasigrožėti pasakišku vaizdu nereikia kažkur važiuoti specialiai, šį įspūdingą vaizdą mato visi pravažiuojantys.

Na, o norintys nusifotografuoti stoja ties pušynėliu ir eina į laukus pėsčiomis arba fotografuojasi tiesiog nuo pėsčiųjų tako.

Įspūdingos gėlės

Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje rašoma, kad dirvinė aguona auga pasėliuose, dirvonuose, palaukėse, pakelėse, ant pylimų, neseniai purentame, nesusigulėjusiame dirvožemyje. Ji yra nelabai žalinga laukų piktžolė. Seniau jos džiovinti žiedlapiai buvo vartojami kaip vaistinė žaliava, kaip natūralus arbatos ir vyno dažas.

Rugiagėlė – dažna žiemkenčių pasėlių piktžolė, rečiau auga dykvietėse, pakelėse, dirvonuose. Anksčiau rugiagėlės buvo įprasti laukų augalai. Kadaise jos buvo dažna piktžolė kukurūzų ir kitų grūdinių kultūrų laukuose, iš čia ir kilęs jų pavadinimas. Dėl naudojamų pesticidų dabar ji retai sutinkama laukinėje gamtoje.

Rinkos aikštė

Video