Pagelto orchidėjos lapai? Augalas gali greitai atgyti, jei išbandysite šią gudrybę!

Orchidėja Orchidėja

Tai vadinama specialiu vaistu sergančiai orchidėjai! Šiame straipsnyje sužinosite, kaip išsaugoti pageltusią orchidėją. Tiesiog atlikite šį vieną dalyką, ir jūsų augalas gali atgyti. Neprireiks ypatingų pastangų, ir orchidėja vėl džiugins sodriai žaliais lapais. Kodėl pagelsta orchidėjos lapai? Dažniausiai taip nutinka dėl grybelinės ligos. Orchidėjos lapai pagelsta ir išdžiūsta.

Ką tokiu atveju daryti?

Visų pirma, norint sustabdyti grybelinę ligą, orchidėją reikia nustoti laistyti. Savaitę augalas turi negauti vandens. Pašalinkite visus geltonus lapus. Į pagalbą pasitelkite maltą cinamoną. Labai užkrėstas vietas pabarstykite cinamono milteliais. Šiuo metu orchidėjos nelaistykite. Patikrinkite, ar orchidėjos šaknys yra sveikos.

Visos pūvančios ir išdžiūvusios šaknys turi būti pašalintos aštriu įrankiu. Pirmiausia nuplaukite šaknis po tekančiu vandeniu. Kai nupjausite pažeistas šaknis, labai svarbu jas dezinfekuoti. Tam taip pat naudokite cinamoną.

Į indą įberkite arbatinį šaukštelį malto cinamono ir užpilkite verdančiu vandeniu. Palaukite, kol atvės. Šiame tirpale pamirkykite orchidėjos šaknis ir palikite mirkti 30 minučių.

Persodinkite į naują švarų vazoną. Svarbu, kad vazonas nebūtų per didelis. Vazonas turėtų būti tokio dydžio, kad įį jį tilptų orchidėjos šaknys. Pasodinkite orchidėją į naują vazoną ir įberkite pušies žievės.

Taip pat įdėkite samanų, kurios padeda išlaikyti drėgmę ir atgaivinti šaknis. Likusiu cinamono vandeniu užpilkite orchidėją ir padėkite į tinkamą vietą. Labai svarbu, kad orchidėja gautų pakankamai šviesos. Per trumpą laiką orchidėja išleis naujus lapus ir atgis.

Zinoti.lt

Video