Suskubkite, kad spėtumėte į unikalų grūdų augintojų renginį

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Kaip elgtis kilus nesutarimams su supirkėjais dėl grūdų derliaus kokybės tyrimų rezultatų ir ko laukti grūdų rinkoje. Tai pagrindinės temos, kurios bus išsamiai analizuojamos ir aptartos unikaliame Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) informaciniame renginyje birželio 11 d., Vareikonių kaime (Kauno rajone) įsikūrusio restorano „Siesta“ konferencijų salėje.

Akivaizdu, kad metai iš metų ūkininkai susiduria su situacijomis, kai grūdų supirkėjai, tirdami į elevatorius patiektus grūdus, sužino, jog grūdų kokybė viena, o kartais net dviem klasėmis yra prastesnė. Kaip tokiu atveju elgtis ir kokios galimos išeitys, būtent apie tai bus detaliai kalbama šiame susitikime, o informaciją čia pateiks augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorijos patarėja Deimantė Gedvilaitė.

Be kita ko, bus išsamiai pateikta analitinė informacija ir apie šiųmetę grūdų rinką, kuri, kaip žinome, sunkiai prognozuojama. Bus apžvelgta dabartinė situacija, tendencijos ir prognozė tarptautinėje grūdų rinkoje, kuri neišvengiamai daro įtaką ir Lietuvai. Apie visa tai informaciją pateiks Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos prezidentas Karolis Šimas.

„Vietų skaičius ribotas, todėl suskubkite užsiregistruoti, jei dar to nepadarėte“, – „Agrobitei“ priminė Lietuvos grūdų augintojų asociacija.

Įdomu tai, kad LGAA nariams šis renginys yra nemokamas, o šiai asociacijai nepriklausantiems bilieto kaina sudaro tik 20 eurų. Registracija į renginį yra būtina. Tą galite padaryti iki birželio 10 d., 10.00 val. elektroniniu paštu renata@lgaa.lt arba tel. +370 640 28242.

 

INFORMACINIO RENGINIO PROGRAMA

2024 m. birželio 11 d.

VIETA: restoranas "Siesta", Pakrantės g. 4, Vareikonių kaimas, Babtų sen., Kauno rajonas.

DARBOTVARKĖ:

09.30-10:00 val. Registracija, pasitikimo kava.

10:00-10:15 val. Įžanginis žodis (ŽŪM viceministras E. Giedraitis, Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius S. Pusvaškis).

10:15-11:00 val. Grūdų ėminių reikalavimai. Arbitražinių grūdų ėminių formavimas ir elektroninių prašymų atlikti kokybės tyrimus pildymas Valstybinės augalininkystės tarnybos informacinėje sistemoje (VATIS).

11:00-11:15 val. Klausimai ir diskusijos.

11:15-12:00 val. Lietuvos žemės ūkis tarptautinėse rinkose (K. Šimas, Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos prezidentas).

12:10-12:15 val. Klausimai ir diskusijos.

12:15 val. Pietūs.

Video