Kaip išsirinkti naudotą, tačiau kokybišką purkštuvą žemės ūkio darbams?

Traktorius su purkštukais. VAT nuotr. Traktorius su purkštukais. VAT nuotr.

Funkcionali žemės ūkio technika – kiekvieno, kryptingai link plėtros judančio žemės ūkio sėkmės paslaptis. Žemės ūkio technika padeda visus darbus atlikti ne tik šimtą kartų greičiau ir paprasčiau, bet ir žymiai kokybiškiau. Todėl kiekvienas ūkininkas tikrai yra suinteresuotas turėti kuo didesnį žemės ūkio technikos arsenalą. Visgi, naudingi žemės ūkio pagalbininkai dažniausiai pasižymi ir pakankamai solidžia, ir tikrai ne visiems ūkininkams prieinama finansine išraiška. Dėl šios priežasties, nemažai ūkininkų investuoja ne į naujus, o į naudotus traktorius, kombainus ir kitus žemės ūkio agregatus. Nemaža dalis ūkininkų nusprendžia įsigyti ir naudotus purkštuvus. Purkštuvai neabejotinai yra vienas svarbiausių darbo įrankių žemės ūkyje, todėl be vieno ar kito tipo purkštuvo tikrai neapsieina nei vienas šiuolaikinis ūkis. Net ir naudotas purkštuvas reikalauja tikrai nemažų investicijų, todėl tokį darbo įrankį reikia rinktis labai apdairiai ir atsakingai. Trumpai aptarkime, kokie yra svarbiausi dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti ieškant naudoto purkštuvo?

Purkštuvo tipas

Visi purkštuvai atlieka tą pačią paskirtį, tačiau rinkoje galima įsigyti įvairių tipų purkštuvus, kurie pasižymi kardinaliai skirtingu veikimo principu. Todėl ieškant naudoto purkštuvo, visų pirma reikėtų pasirinkti labiausiai individualius poreikius atitinkantį tipą. Bene labiausiai paplitę ir dažniausiai naudojami – savaeigiai ir prikabinami purkštuvai. Savaeigiai purkštuvai savo funkciją atlieka savarankiškai, jiems nereikalingos pagalbinės priemonės. Jie patys turi važiuoklę, variklį ir kitus, savaeigiam darbui reikalingus komponentus. Prikabinami purkštuvai, kaip ir nurodo jų pavadinimas, savo paskirtį atlieka ne savarankiškai, o su traktoriaus pagalba. Tai kompaktiškas ir manevringas purkštuvų tipas, kurį nesudėtingai galima pritaikyti tiek didesniuose, tiek mažesniuose ūkiuose.

Kainos ir kokybės santykio įvertinimas

Žemės ūkio sferoje dirbančios didelės įmonės, kurios turi neribotus finansinius resursus, dažniausiai įsigyja ne dėvėtus, o naujus, pažangiausius ir moderniausius purkštuvus. Tokių purkštuvų pradinė vertė – tikrai didelė, todėl mažesni ūkininkai sau tokios prabangos leisti negali. Visgi, įprastai didelės įmonės žemės ūkio techniką naudoja tik iki atsipirkimo laikotarpio. Taigi, naudotos žemės ūkio technikos rinkoje tikrai galima rasti beveik visiškai naujus, tačiau žymiai racionalesne finansine išraiška pasižyminčius purkštuvus. Kartais naudotų purkštuvų rinkoje puikuojasi naujesnių metų savaeigiai arba prikabinami purkštuvai, nei naujos įrangos asortimente. Į tokius dalykus tikrai reikėtų atkreipti dėmesį, nes tinkamai atlikus namų darbus, savo ūkį galima papildyti nebrangia, tačiau itin modernia žemės ūkio technika.

Purkštuvo techninių savybių apžvalga

Puiki purkštuvo būklė yra labai svarbi, tačiau ne mažiau svarbios ir tam tikros techninės charakteristikos. Visų pirma, renkantis purkštuvą, visada reikėtų atkreipti į jo konstrukcijos manevringumą, nes tik manevringi prikabinami ar savaeigiai purkštuvai užtikrina tikrai efektyvų bei spartų darbinį procesą. Svarbu atsižvelgti ir į purkštuvo prekinį ženklą, nes ne visi gamintojai gali pasiūlyti iš tikrųjų funkcionalius ir ilgai tarnaujančius gaminius. Be abejo, reikėtų įvertinti ir esmines purkštuvo savybes, tokias kaip rezervuaro užpildymo vietą, valdymo pulto veikimo principą ir pan.

Kartais ūkininkai susiduria su labai staigiu purkštuvo poreikiu. Susiklosčius tokiai situacijai, jie dažnai priima neapdairius sprendimus ir investuoja į nekokybišką, daug problemų ateityje sukeliančią žemės ūkio techniką. Prikabinami ir savaeigiai purkštuvaigali būti ir nauji, ir naudoti, todėl kiekvienas ūkininkas turėtų ieškoti ne tik jo poreikius, bet ir finansines galimybes atitinkantį pagalbininką įvairiems žemės ūkio darbams.

Elektrėnų kronika

Video