Anykščių rajone vėl slampinėja meška

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Sekmadienio vakarą Debeikių seniūnijoje, Bebarzdžių kaime, buvo pastebėta meška.

„Ji buvo visai arti namų, buvo dar šviesu, apie 21 val. Išgirdusi mūsų balsus, išsigando ir nubėgo – šuoliavo taip, kaip filmuose matome”, – įspūdžiais apie akistatą su Lietuvoje negyvenančiu, bet vis į mūsų miškus užklystančiu žvėrimi, pasakojo šiame kaime įsikūrusi žurnalo „Mano sodyba” redaktorė Agnė Misiūnaitė-Virbalienė.

Meška Anykščių rajone buvo pastebėta ir pernai – ją užfiksavo Troškūnų medžiotojų būrelio vaizdo kameros, klaidžiojo lepečkojė ir aplink Svėdasus, Raguvą (Panevėžio r.). Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus pirmininkas Rimantas Pečkus tuomet „Anykštai” sakė, jog šio žvėries bijoti nereikėtų – jis žmogaus vengia ir jo nepuola, nebent būtų sergantis.

Sutikus šį laukinį žvėrį, R. Pečkus patarė jokiu būdu jo negąsdinti, nemojuoti rankomis, nerėkauti.

„Meška tikrai nepuls. Ji bus agresyvesnė su jaunikliais, arba serganti. O pasiutęs gyvūnas gali pulti bet koks – kad ir lapė. Nors tikimybė sutikti mešką maža, tačiau jei taip atsitiko, jokiu būdu nedaryti staigių judesių ir ramiai pasitraukti iš jos akiračio“, – praėjusiais metais „Anykštos” skaitytojams, kaip elgtis sutikus mešką, patarė medžioklės žinovas.

Anykšta

Video