Citrinmedžio priežiūra rudenį

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Citrinmedžio auginimas – tikrai puikus pasirinkimas. Šis augalas yra ne tik gražus, bet ir labai naudingas.  Pats augalas turi didelius ir gražius lapus, o kai pasirodo pirmieji vaisiai, nuo citrinmedžio tiesiog neįmanoma atitraukti akių! Vis dėlto, jei norite, kad šis augalas vešėtų, turite vadovautis tam tikromis priežiūros taisyklėmis.

Reikėtų nepamiršti, kad citrinmedis labai mėgsta šilumą. Vasarą citrinmedžiui dažniausiai pakanka šilumos, tačiau rudenį šis augalas gali jaustis ne taip gerai. Atvėsus orams ypatingai svarbu pasirūpinti tinkama citrinmedžio priežiūra.

Bendros taisyklės

Citrinmedžiui reikia daug šilumos, šviesos ir drėgmės, todėl pasirūpinkite, kad oras kambaryje nebūtų sausas ir šaltas. Maža to, reikėtų vengti skersvėjų. Kaip bebūtų keista, šio augalo beveik neveikia centrinis šildymas, tačiau citrinmedį geriausia laikyti atokiau nuo radiatoriaus. Taip pat reguliariai nupurkškite šio augalo lapus.

Laistymas

Reguliariai nuo dirvožemio paviršiaus pašalinkite nukritusius lapus. Laistymo režimas labai priklauso nuo sąlygų, kuriomis citrinmedis auginamas.  Atidžiai stebėkite citrinmedžio dirvą: kai išdžius viršutinis 2 cm dirvožemio sluoksnis, galite drąsiai laistyti augalą.

Persodinimas ir tręšimas

Jei svarstote, ar verta persodinti citrinmedį, turime du patarimus. Jei pastebite, kad žemė vazone labai greitai džiūsta, reikėtų pasirūpinti augalo persodinimu. Taip pat citrinmedį reikia persodinti ir tada, jei augalo šaknys pradeda augti į drenažo angas. Tai išduoda, kad jūsų puoselėjamam augalui vazonėlyje tapo per ankšta.

Ekspertai nerekomenduoja tręšti citrinmedžio per šalčius. Tai gali lemti vaisių nesivystymą.

Atminkite, kad iš paprasto šio citrusinio vaisiaus kauliuko galite išauginti gražų citrinmedį. Žinoma, augalą nebus labai lengva prižiūrėti, tačiau jis tikrai papuoš jūsų namus! Ar auginate citrinmedį?

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video