Teismas: Lukšių pieninės bankrotas – neteisėtas, jis nutraukiamas

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ valdomos sūrio „Liliputas“ ir „Senolių“ produkcijos gamintojos Lukšių pieninės bankrotas ne teismo tvarka pradėtas neinformavus visų kreditorių, todėl jis nutraukiamas, nusprendė teismas. 

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį panaikino balandžio Kauno apygardos teismo nutartį ir tenkino kreditorės – bendrovės „Karpis“ – apeliacinį skundą. Apeliacinis teismas pripažino kreditorių sprendimą dėl bankroto negaliojančiu bei bankroto procedūrą nutraukė.

„Daroma išvada, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nusprendė, jog neteisminė bankroto procedūra buvo pradėta nepažeidžiant imperatyvių įstatymo nuostatų, todėl, atsisakydamas panaikinti kreditorių susirinkimo sprendimą, priėmė neteisėtą nutartį“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Kauno apygardos teismas balandžio 11-ąją „Karpio“ skundą atmetė dėl to, kad, anot teismo, bendrovės balsai nebūtų nulėmę kitokio kreditorių sprendimo priėmimo dėl bankroto, todėl nėra teisinio pagrindo jį panaikinti.

Apeliacinis teismas skelbia, jog tokia nutartis yra neteisėta. 

„Tik tinkamas įstatyme nustatytos imperatyvios pareigos informuoti kreditorius apie ketinamą pradėti bankroto procesą ne teismo tvarka laikymasis gali užtikrinti tokios procedūros teisėtumą“, – teigiama nutartyje.

Lukšių pieninės nemokumo administratorius Gintaras Adomonis BNS penktadienį sakė, kad Apeliacinio teismo nutartimi panaikintas ir administratoriaus paskyrimas, todėl jo darbas baigsis perdavus įmonės turtą, kam – spręs akcininkai.

„Kažkam reikės perduoti turtą, akcininkai priims sprendimą, turbūt paskirs vadovą ir perduos“, – sakė G. Adomonis.

„Karpis“, kuriam Lukšių pieninė skolinga 31 tūkst. eurų, nurodė, kad apie šiemet vasarį vykusį Lukšių pieninės kreditorių susirinkimą, kuriame nuspręsta inicijuoti bankrotą, įmonė sužinojo iš žiniasklaidos. 

„Karpiui“ priklauso 90 proc. „Marijampolės pieno konservų“ akcijų.

Lukšių pieninė veikia trijuose padaliniuose Šakių rajone, Jurbarke ir Jurbarko rajone, 2021 metais juose dirbo vidutiniškai 257 darbuotojai. Šiuo metu, „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 98 žmonės. „Marijampolės pieno konservai“ valdo 100 proc. Lukšių pieninės akcijų. 

Apie ketinimus įsigyti pieninę yra užsiminęs didžiausias Baltijos šalyse pieno gamintojų kooperatyvas „Pienas LT“, šią savaitę jo valdybos pirmininkas Tomas Raudonius BNS teigė, kad sprendimas dėl to dar nepriimtas, nes dėl bankroto procedūros dabar tai teisiškai neįmanoma. 

Video