Vidutinis maisto produktų krepšelis birželį brango

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Birželį pigiausių maisto produktų krepšelis, palyginti su šių metų geguže, šalies parduotuvėse brango 2,8 procento (1,80 euro), bet buvo 12,4 proc. (9,31 euro) pigesnis nei pernai metų gegužę, rodo kainas stebinčio portalo Pricer.lt analizė.

Kaip nurodo „Pricer“, pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitinge pirmoje vietoje pastarąjį mėnesį laikėsi prekybos tinklas „Maxima“, branginęs krepšelį 4,58 euro. Antroje vietoje, kaip ir gegužę, įsitvirtino „Barbora“ (4,07 euro), o trečias šįkart – prekybos tinklas „Norfa“ (pigo 1,99 euro). Ketvirtoje ir penktoje reitingo pozicijose atsistojo „E-Rimi“ (pigo 0,75 euro) ir „Rimi“ (brango 0,39 euro). Tuo metu gegužę buvęs trečioje reitingo pozicijoje „Lidl“, mažinęs kainą 1,32 euro, nukrito į šeštą vietą. Paskutinėse – septintoje ir aštuntoje – birželio reitingo pozicijose liko prekybos tinklas „Iki“ (pigo 1,32 euro) ir jo internetinė parduotuvę „Last Mile“ (pigo 0,29 euro).

Skirtumas tarp pigiausio („Maxima“) ir brangiausio („Last Mile“) krepšelio yra 18,18 euro (31,4 proc.). Iš „Pricer“ stebimų 52 prekių pirmąjį vasaros mėnesį brango 15 prekių, o 37 – pigo. Iš viso reikšmingai (10 proc. ir daugiau) brango 6 prekės iš 52 stebimų. Labiausiai brango bulvės, pigiausi ryžiai, pigiausios pomidorų sultys, pigiausi obuoliai, pigiausias juodasis šokoladas, juodasis šokoladas „Karūna“.

Pigo 37 prekės, reikšmingai (daugiau nei 10 proc.) – 20: pigiausia malta kava, pigiausia biri juodoji arbata, saulėgrąžų aliejus, „Panevėžio Plius“ cukrus, pigiausias jogurtas, pigiausia juoda duona, pigiausia jūros lydekos filė, pigiausia silkių filė aliejuje, pigiausia degtinė, pigiausi avižiniai dribsniai, pigiausia karštai rūkyta kiaulienos nugarinė, makaronai „Pasaka“, pigiausias fermentinis sūris, pigiausias cukrus.
 

Video