Didžiausia klaida, kurią gali padaryti pomidorų augintojai: tai sumažina pasėlių kiekį ir kokybę

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Jei darysite šią klaidą, pomidorai neaugs pakankamai sparčiai, o jų derlius tikrai nebus gausus. Būtent todėl naudinga žinoti, ko neturėtumėte sodinti šalia pomidorų. Tai – labai svarbu, jei norite, kad pomidorų derlius būtų tikrai gausus.

Nors pomidorų auginimas nėra labai sudėtingas, tačiau juos auginant reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Labai svarbu pasirūpinti tinkama šių daržovių kaimynyste, nes su tam tikrais augalais pomidorai gali konkuruoti dėl maistinių medžiagų ir mineralų. Deja, šią kovą pomidorai dažnai pralaimi. Štai kodėl yra taip svarbu pomidorams parinkti tinkamus kaimynus.

Ko nesodinti šalia pomidorų?

Netinkami pomidorų kaimynai:

pupelės,

žirniai,

kopūstai (Briuselio, baltieji, raudonieji, Pekino, itališki),

abrikosai,

agurkai,

graikiniai riešutai,

pipirai,

ridikėliai,

bulvės (tai – blogiausia, ką galite pasisodinti šalia pomidorų. Tai neigiamai paveiks jų derlių).

Be to, svarbu atsiminti, kad pomidorai niekada neturėtų būti sodinami toje pačioje vietoje metai iš metų (ta pati taisyklė galioja daugumai vaisių ir daržovių). Be to, šios daržovės niekada neturėtų būti sodinamos toje vietoje, kurioje anksčiau augo paprikos, bulvės ir baklažanai, nes jie gali perimti šių daržovių ligas. Jei nepaisysite šios taisyklės,  pomidorai gali susirgti bulvių maru ir įvairiomis grybelinėmis ligomis.

Kokias klaidas dažniausiai daro pomidorų augintojai?

Netinkamas laistymas yra gana dažnai daroma klaida. Vanduo yra labai svarbus pomidorų vystymuisi. Ką dažniausiai darome ne taip? Dažniausiai tai yra vienas iš šių keturių dalykų:

sušlapinate lapus – laistydami niekada neturėtumėte sušlapinti pomidorų lapų ir vaisių. Deja, tai skatina pelėsių ir kitų ligų vystymąsi. Taip elgdamiesi rizikuojate prarasti visą derlių arba didelę jo dalį;

pomidorus laistote vidurdienį – tai yra pats blogiausias laikas laistyti šias daržoves. Turėtumėte tą daryti ryte arba vakare;

perlaistymas – pomidorai mėgsta drėgmę, tačiau prastai toleruoja jos perteklių. Jei pomidorai gaus per daug vandens, jie  pradės gelsti, o šaknys gali imti pūti;

laistote juos nereguliariai – jei laistote pomidorus, darykite tai reguliariai. Sausra pomidorams yra labai pavojinga, be to, jei jie po sausros gauna per daug vandens, vaisiai gali tiesiog plyšti.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video