Kaip išauginti ūglių šaknis naudojant medų?

Ūgliai. Portalo Zinoti.lt nuotr. Ūgliai. Portalo Zinoti.lt nuotr.

Patyrę sodininkai vasaros sezonui ruošiasi ištisus metus, nepaisant to, koks oras už lango. Kadangi daugelis renkasi natūralias augalų priežiūros priemones, ūkininkai nuolat ieško naujų derinių ir receptų. Ir tai dažnai baigiasi sėkmingai. Pavyzdžiui, norint ūgliams išauginti šaknis, nebūtina naudoti dirbtinių priemonių iš parduotuvės. Specialistai paprastą medų vadina viena veiksmingiausių priemonių šakniastiebiams.

Su šia namine priemone susipažinome vynuoges auginančio kaimyno dėka. Kai vieną dieną jis ruošė sodinukus pardavimui, per klaidą kelis paliko namuose. Kad sodinukai nenueitų perniek, jis mums juos pasiūlė, nes vis tiek planavome pasisodinti kelių veislių vynuogių. Ketinome atsisakyti, nes su savimi neturėjome specialaus įsišaknijimo agento. Bet kaimynas patarė tam naudoti įprastą medų. Keista, bet per kelias dienas sodinukai prigijo.

Kaip medus padeda augalams įsišaknyti?

Net vaikai žino, kad medus yra nepaprastai sveikas. Produkte yra daug vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Jis turi galingą antiseptinį poveikį, taip pat išsiskiria amino rūgščių ir baltymų junginių buvimu. Augalams medus veikia kaip natūralus hormonas ir fungicidas, padėsiantis sėkmingai įsišaknyti beveik bet kurio augalo sodinukams ir ūgliams.

Medus ne tik skatina šaknų augimą, bet ir turi dezinfekcinę funkciją. Tai sukuria tam tikrą plėvelę, kuri apsaugo sodinuką nuo bakterijų, todėl augalas auga sveikas ir stiprus. Pagrindinė to sąlyga – naudoti geros kokybės medų.

Specialus medaus tirpalas

Medaus tirpalu galite daiginti ir sodinukus, ir sėklas.

Kaip daiginti sėklas?

Norėdami daiginti sėklas, naudokite medaus tirpalą. Paruošti jį labai paprasta: 1 stiklinėje šilto vandens (ne karšto) reikia išmaišyti 1 arbatinį šaukštelį natūralus medus. Šiame tirpale sėklos turi būti laikomos 2 valandas, o po to jas reikia pasodinti į dirvą. Medaus dėka sėklos sudygs daug greičiau, bus daugiau šaknų.

Kaip daiginti sodinukus?

Medaus vandens pagalba galite pagerinti šaknų formavimąsi net ir tiems augalams, kurie labai sunkiai dygsta, pavyzdžiui, vynuogės ar serbentai. Norėdami paruošti tirpalą, sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą medaus su 3 litrais vandens. Jei medus tirštas, geriau iš pradžių jį praskiesti nedideliu kiekiu šilto vandens. Atkreipkite dėmesį, kad norint kokybiškai įšaknyti sodinukus, vandenį reikia naudoti virintą.

Priklausomai nuo pasėlių, sodinukus reikia panardinti į tirpalą 1–4 dienoms. Gerai įsišaknijantiems augalams pakaks ir 24 valandų. Vynuogėms reikia 2 dienų, o vaismedžiams – iki 4 dienų. Praėjus reikiamam laikui, sodinukus reikia sodinti į dirvą. Dabar jūs žinote, kaip įšaknyti sodinukus naudojant paprastą medų. O norint išauginti orchidėją, jums reikės česnako.

Video