Panevėžio bitininkai: bitėms žiema buvo palanki

Vaidas Arbutavičius. Vaidas Arbutavičius. "Jūsų Panevėžys" nuotr.

Šiemet žiema nebuvo šalta, todėl bitėms, pasak bitininkų, didelių iššūkių nesukėlė. Panevėžio mieste ir rajone sniego turėjome tik gruodį ir po Užgavėnių, kai nesėkmingai išvarėme žiemą. Tačiau sniegas laikėsi vos kelias dienas, tad bitėms tai problemų nesudarė.

Svečiavosi pelės, kiaunės, geniai

„Mano bityne bitės peržiemojo gana sėkmingai. Žinoma, kaip visuomet pasitaiko žuvusių šeimų. Dalį jų „sutvarkė“ rudenį į avilius įlindusios pelės, kurios visą žiemą ten šeimininkavo. Kadangi žiema buvo gera, t. y. nebuvo vėtrų ar didelių vėjų, tai niekas neišvartė avilių ir neužvertė medžių. Pas bičiulius girdėjau apsilankė kiaunės. Na, kaip ir visur atsiranda smagurių, kurie nori pasimėgauti medumi. Taip pat darbavosi geniai. Jie lengviau įlenda į poliuretaninius avilius. Su mediniais aviliais užtrunka ilgiau“, – įspūdžiais po žiemos dalijosi Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Vaidas Arbutavičius.

Vyras tikino, kad tie bitininkai, kurie rudenį paliko sočias bičių šeimas, jie tokias rado ir pavasarį. Tačiau, kas maistą apskaičiavo prasčiau, laiku pastebėję turėtų pamaitinti bites dabar.

„Tą galima padaryti specialiu sirupu arba specialia tešla, gaminama iš medaus ir cukraus pudros. Taip galima pamaitinti bites, kad jos sulauktų pirmųjų žiedų bei nektaro“, – sakė jis.

Tikisi gero sezono

Šios savaitės pradžioje dienos buvo labai gražios. Džiugino saulėtas, šiltas oras. Tuo džiaugėsi ir bičiuliai.

„Tomis dienomis bitės jau drąsiai apsiskraidė. Dalinis apsiskraidymas jau buvo įvykęs kiek anksčiau. Tačiau bitės išlindo tik išsivalyt. „Išsivalyti“ sakau todėl, kad nuo rudens visą žiemą bitės maitinosi, bet nėjo į lauką tuštintis, todėl organizme viską kaupė ir, tik sušilus orams, išlindo išsituštinti. Taigi, bitės jau apsiskraidė. Jau matėme, kad kai kurios nešėsi ir pirmąsias žiedadulkes. Iš kur jas gavo, sunku pasakyti“, – atviravo V. Arbutavičius.

Jo teigimu, bitininkai kasmet tikisi, kad sezonas bus geras, sėkmingas.

„Urminėje prekyboje medaus kainos buvo šiek tiek kritusios, bet tikimės, kad medus brangs, nes viskas brangsta. Juk ir sąnaudos pakilo: kuras, elektra ir t. t. Na, o medaus kaina laikosi panašiai vienoda. Tikimės, kad bitininkams nebus problemos parduoti medaus“, – teigė bitininkas.

Samanta Ilonytė ("Jūsų Panevėžys")

Jūsų Panevėžys

Video