K. Navicko prioritetu ir toliau išlieka ne žemės ūkis? Dabar siūlo paramą už laukinių paukščių apsaugą
Žemės ūkio ministerijai vadovaujant Kęstučiui Navickui, institucija iki šiol nesugebėjo parengti jokio dokumento, leidžiančio atlyginti ūkininkams už kovarnių daromą žalą, tačiau mielai atsilygins ūkininkams už saugomus paukščius.
Kaip skelbia ŽŪM, šiemet startuos nauja intervencinė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano priemonė „Laukinių paukščių apsauga už „Natura 2000“ teritorijos ribų“. Žemės ūkio ministerija jau parengė ir su visuomene derina jos įgyvendinimo taisykles.
Pagal naująją intervencinę priemonę bus remiama veikla, susijusi su biologinės įvairovės apsauga, pritaikant ūkininkavimo būdą taip, kad jis nekeltų pavojaus atskirų laukinių paukščių rūšių paplitimo teritorijoms.
Dalyvaujantys šioje intervencinėje priemonėje ūkininkai prisidės prie laukinių paukščių – kurapkų, mažųjų erelių rėksnių, griežlių, balinių pelėdų, žalvarnių, tetervinų ir kitų paukščių – rūšių išsaugojimo.
Aktyviems ūkininkams parama bus skiriama kasmet už pievų plotą, esantį už „Natura 2000“ teritorijos ribų, siekiant paramos gavėjams kompensuoti dėl prisiimtų įsipareigojimų patirtas papildomas išlaidas ir prarastas pajamas.
Norintis gautą paramą ūkininkas turės įsipareigoti 5 metams ir kasmet deklaruoti tuos pačius plotus.
Kompensacinė išmoka – 74 Eur už vieną hektarą pievų.
Savo ruožtu dėl kovarnių daromos žalos ministerija yra teigusi, kad "problema yra sezoninė". "Tai yra ūkininkai, žinodami, kada vyksta ėriavimaisi, galėtų valdyti situacijas, užtikrinant, kad jie nevyktų lauke ar krankliams prieinamose vietose. Taip pat krankliams baidyti ar avims apsaugoti galėtų būti taikomos veikiančios priemonės”, – teigia ŽŪM.