Pirmasis parama apsaugai nuo vilkų pasinaudojęs ūkininkas išliejo širdį dėl sudraskytų avių (VIDEO)

Naktis iš ketvirtadienio į penktadienį ilgam įsimins Lazdijų rajono ūkininkui Mantui Jančiukui. Elektrifikuotą apsaugą įveikęs vilkas įsisuko į avių tvartą ir čia 2 valandas draskė avis.  

„Šiandien baisi diena man, o dar baisesnė naktis mano avims, – įrašą „Facebook“ tinkle pradeda Mantas. – Kalbėti apie tai yra būtina, nes tai yra avininkystės ūkių naikinimas ir gyvulių kankinimas. Ar vilkai turi tvartuose draskyti mūsų gyvulius? Tikrai ne. Ar sakysite naktį reikia uždaryti, tikrai ne, nes avys irgi turi turėti galimybę mėgautis grynu oru. O ką kalbėti apie ganymąsi ir gyvūno gerovę“.

Įraše M. Jančiukas priduria, kad jis buvo pirmasis, kuris prieš 4 metus pasinaudojo parama įsigyti aptvarus apsisaugojimui nuo vilkų.

„Ir dabar naktį buvo būtent pajungtas prie namų 1,23 m elektrifikuotas tinklas. Panašu, kad jis labai lengvai buvo peršoktas vilko, kuris 2 valandas draskė gyvulius tiesiog tvarte arba aplink jį, ir po to pasišalino“, – širdgėlą išgyveno ūkininkas, pridūręs, kad per šią naktį jis prarado 3 avis ir vieną ėriuką.

„O kiek apkramtytų ir visaip išvaikytų ar iškankintų. Labai gaila, kad priėjome prie tokių dalykų, kada plėšrūnai drasko gyvulius tvartuose, neša žmonių augintinius nuo kiemo. O medžioklė, kuri kontroliuoja vilkų skaičių, yra tokia apsunkinta, kad net neišmedžiotas šių metų limitas. Ir būtent dabar jie jau nemedžiojami. Vilko apsaugos planas nežiūrimas, nors yra apskaičiuota, kad jis yra viršintas. Bet žinoma, kol nekyla joks didelis nepasitenkinimas, tol niekam nesvarbu. Dėkoju Lietuvos avių augintojų asociacijai už palaikymą ir informaciją. Dėkoju komisijai už operatyvų atvykimą. Dėkoju visiems, kas pasidalinsite ir kelsite į viešumą mūsų gyvulių augintojų situaciją. Taip negali tęstis, reikia išvadų ir geresnės kontrolės dėl vilkų“, – teigia M. Jančiukas.

Prie įrašo pridėtas ir vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip vilkas drasko avis.

„Vaizdo įrašo pabaigoje nuotrauka, kur gimė ėriukas prieš pat išpuolį – buvo jo pirmas žindymas. Ar jis gyvens nežinau“, – svarsto Mantas.

Savo poziciją išreiškė ir Lietuvos avių augintojų asociacija.

"Vilkų medžioklės sezonas baigėsi, ganymo sezonas prasideda, o nauja Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams metodika dar vis derinama! Probleminių vilkų klausimas išvis nejuda niekaip, nors M. Čepulis dar 2021 m. žadėjo, kad bus sprendžiamas probleminių vilkų išėmimas iš gamtos! Kada ledai pajudės? Atrodo viskas daroma ne avių augintojų naudai", – teigia asociacija.

Video