Ūkininkai vis labiau ruošiami visiško automatizavimo erai

„John Deere“ išleido traktoriams ir žemės dirbimo padargams skirtus autonominio valdymo paketus. „John Deere“ išleido traktoriams ir žemės dirbimo padargams skirtus autonominio valdymo paketus. "John Deere" nuotr.

Įmonės jau šiandien diegia autonominius sprendimus, siekdamos ateityje užtikrinti visišką autonomiją. „Artėja drąsi, nauja era, kurioje bus masiškai diegiamos autonominės mašinos. Ūkininkai labiau nei bet kada domisi perėjimu prie visiško automatizavimo, rašoma JAV žiniasklaidoje.

Ohajo universiteto profesorius John Fulton‘as teigia, kad dabartinė žemės ūkio ekonomika yra vienas iš katalizatorių, skatinančių susidomėjimą. Jis mano, kad iššūkiai, susiję su kvalifikuotos darbo jėgos įdarbinimu, ir didesnis našumas naudojantis technologijomis ir toliau skatins žemdirbių susidomėjimą.

„Vis daugiau jų bus diegiama į mašinas, ir mes esame ties ta riba, kai ūkininkai pradės naudoti daugiau autonomijos“, - sako J. Fulton'as.

Pavyzdžiui, bendrovė „Sabanto“ kuria modernizavimo rinkinius, skirtus esamus traktorius paversti autonominėmis mašinomis. Šis siekis pagrįstas įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Craig Rupp‘o įsitikinimu, kad ūkininkai jau turi naujos kartos labai pajėgius, didelės galios traktorius. Viskas, ko reikia, pasak jo, yra susiję su didesniu technologijų aprūpinimu. „Ūkininkai, užuot pirkę naują traktorių su naujausiomis autonomijos funkcijomis, pirmiausia turėtų apsvarstyti galimybę atnaujinti savo turimas mašinas. "Sabanto" autonominių traktorių modernizavimo komplektą jau šiandien galima įdiegti John Deere 5E ir 6E serijų, taip pat Kubota ir Fendt modeliuose“, – sako C. Rupp‘as.

Kitaip tariant, ūkininkams nebūtina investuoti didžiulių pinigų į brangią techniką, užuot tiesiog atnaujinus turimas mašinas.

"Sabanto" daugiausia dėmesio skiria ūkininkų atsiliepimų integravimui į autonominių traktorių komplektus.

„Deere & Co” irgi intensyviai diegia naujoves. „John Deere“ traktoriams ir žemės dirbimo padargams išleisti autonomijai paruošti paketai. Šiuose antrinės rinkos komplektuose yra visa autonominiam darbui reikalinga techninė įranga ir saugos funkcijos. Be to, kompanija siekia, kad jos mašinos pradėtų veikti be operatoriaus prie vairo. Bendrovė įsipareigojo iki 2030 m. pristatyti visiškai autonominį kukurūzų ir sojos pupelių auginimo mašinų parką. Apie tai daugiau bus pranešta ir pademonstruota 2025 m. sausio mėnesį Las Vegase (Nevados valstija) vyksiančioje vartotojų elektronikos parodoje (CES). Praėjusiais metais bendrovė pademonstravo autonominį traktorių 8R ir sėklų vagų jutiklio „Furrow Vision“ technologiją.

Kitas stambus koncernas, CNH, kuriam priklauso „New Holland“, neseniai paskelbė apie bendradarbiavimą su agrorobotų startuoliu „Bluewhite“. Ši partnerystė esą leis platinant, gaminant ir integruojant „Bluewhite“ autonominę technologiją į „New Holland“ traktorius Šiaurės Amerikoje.

Savo ruožtu naujausia AGCO technologijų įmonė „PTx Trimble“ jau įsitvirtino rinkoje,  plėtodama autonominę grūdų derliaus transportavimo sistemą. AGCO vizija – įdiegti pilną autonomiją žemės ūkio gamybos cikle ir ji jau pildosi! Tiesa, tam dar prireiks šiek tiek laiko. „PTx Trimble“ neabejoja, kad daugelis ūkininkų mielai atsisakys žemės dirbimo padargų važinėjimo per lauką, kad juos galėtų valdyti robotas.

Video