Ūkininkai paplūdimiuose gulėti nemėgsta

Metų ūkis laureatai. Metų ūkis laureatai.

Konkurso „Metų ūkis 2023“ rajoninio turo II vietos laimėtoju šiemet pripažintas Vilmos ir Vaido Kvederių ūkis. Šeima ūkininkauja Usėnų seniūnijos Užpelkių kaime, augina pieninių galvijų bandą.

Kvederiai ūkininkavimo ėmėsi prieš ketvirtį amžiaus – 1997-aisiais. Kodėl nutarė rinktis pieninės galvijininkystės krytį? Vilma sako, kad todėl, jog gyvena vietoje, kur aplink daug užliejamų pievų, tad ir pašaro galvijams netrūksta.

Šiandien šeima dirba apie 12 hektarų nuosavos žemės, dar maždaug tiek pat nuomojasi. Laiko 25 melžiamas karves, auga ir prieauglis. Melžimui karvės parvaromos prie namų, po to vėl grįžta į ganyklas.

Ar šeima neturėjo minčių kartu imtis ir dar kokio verslo, kad ir sūrių gamybos? Vilma sako, kad ne, nes tada jau tektų ir daugiau laiko ūkiui skirti, ir galbūt net talkininkų ieškoti. Mat Vilma dar dirba ir Šilutės kredito unijos kasininke, aptarnauja net tris – Usėnų, Juknaičių ir Katyčių nutolusias kasas.

Tuo tarp Vaidas visą savo laiką skiria ūkio darbams, pagalbininkų šeima nesamdo. Vilma pati gėlynus prižiūri, traktoriuku pjauna erdvios teritorijos žolę ir sako, kad tai yra geriausias poilsis. „Kai aš einu atostogų, kolegės klausia, kur važiuosim, atsakau, kad man geriausios atostogos namuose, kai aplinka sutvarkyta. Gulėti paplūdimiuose mes nemėgstame“, – sako moteris.

Pasak Kvederių, kai nereikia niekam atlyginimų mokėti, tai dar ir darbas ūkyje atsiperka, jei reikėtų samdyti, nežinia kaip ten būtų.

Ar tikėjosi tapti konkurso „Metų ūkis“ laureatais? Pora sako, kad ne dėl konkursų juk dirba, o dėl savęs. O kad taip komisija nutarė, žinoma, malonu.

Usėnuose nugalėtojų dar bus 

Įdomu tai, kad Kvederiai jau trečioji Usėnų seniūnijos gyventojų šeima, tampanti šio konkurso prizininkais. Prizines vietas jau yra iškovojusios net dvi šalia Užpelkių esančiuose Galzdonuose gyvenančios šeimos – Valdas ir Rima Bernotai bei Solveiga ir Linas Kairiai, o taip pat Reizgiuose įsikūrusi Simonos ir Egidijaus Vičkų šeima.

„Mūsų seniūnijoje daug darbščių ir tvarkingų šeimų, tad ir konkurso nugalėtojų usėniškių dar bus. Juk ir Vaidas Kvederis – vietinis, Usėnuose užaugęs, čia ir dabar tebegyvena jo mama“, – smagiai kalba Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys.

Būtent todėl, kad šios seniūnijos atstovai nuolat tampa prizininkais, A. Raukčiui vis tenka dalyvauti ir konkurso komisijos darbe, apvažiuoti visus konkursui pasiūlytus rajono ūkius. Bet seniūnas patikina, kad tai malonus darbas, juolab, kad taip pamato daug gražių pavyzdžių.

Vilija Budrikienė ("Šilutės naujienos")

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video