Kaip pašalinti ant grindinio susidariusią žalią dangą?

Kiemas. Zinoti.lt nuotr. Kiemas. Zinoti.lt nuotr.

Trinkelės važiuojamojoje dalyje turi atrodyti nepriekaištingai, o jų valymas kiekvieną sezoną garantuoja įspūdingą efektą. Problema atsiranda tada, kai ant grindinio akmenų atsiranda žalia danga, kurios nepavyksta atsikratyti. Kaip pašalinti šią dangą? Viskas, ko jums reikia, yra vienas ingredientas, kurį  tikriausiai turite namuose!

Žalia danga ant įmantriai išdėstyto ir spalvingo trinkelių paviršiaus neatrodo gerai, todėl daugeliui kyla klausimas, kaip ją efektyviai nuvalyti. Jei norite naudoti aukšto slėgio plovimo įrangą, pagalvokite, ar tikrai verta tą daryti. Dažniausiai toks plovimas turi tik laikiną poveikį, be to, tai gali pažeisti grindinį. Taigi, koks geriausias būdas išvalyti šią dangą?

Kaip atsiranda ši danga?

Tikriausiai žvelgdami į grindinį svarstote, kas sukėlė šios dagos atsiradimą. Dažniausiai dėl to yra kalti dumbliai. Dažniausiai jie atsiranda šiaurinėje sklypo pusėje, kuri yra prastai apšviesta. Daugelis žmonių mano, kad žalios dangos neįmanoma atsikratyti, nes ji anksčiau ar vėliau vėl atsiras ant važiuojamosios dalies paviršiaus, tačiau tai nėra netiesa. Pavėsis ir drėgmė sudaro palankias sąlygas dumblių augimui, todėl kartais juos pašalinti yra tikrai nelengva. Vis dėlto, tai nereiškia, kad pašalinti šią dangą yra neįmanoma.

Žalią dangą ant trinkelių sukelia ir piktžolės, kurios gali augti net ir tada, jei naudojate įvairias prevencines priemones. Kadangi važiuojamąja dalimi reguliariai naudojamasi, tai dar labiau skatina piktžolių augimą, nes po trinkelėmis esantis smėlis susimaišo su žeme. Tai sudaro palankias sąlygas piktžolių augimui. Kuo daugiau bus piktžolių, tuo didesnė tikimybė, kad atsiras ir negraži žalia danga. Būtent todėl turėtumėte pasiraitoti rankoves ir reguliariai pašalinti piktžoles.

Na, ir dar viena žalios dangos atsiradimo priežastis – iš grindinio sandūrų išaugančios samanos. Panašiai kaip ir dumbliai, samanos mėgsta pavėsį ir drėgmę, o važiuojamosios dalies plyšiuose stovintis vanduo sudarys dar palankesnes sąlygas samanų augimui.

Kaip pašalinti žalią dangą nuo grindinio akmenų?

Jei jums įdomu, kaip išvalyti šią žalią dangą, jums tikrai pravers mūsų patarimas. Tai nereikalauja daug darbo, o šaligatvio paviršius atrodys kaip naujas. Žalia danga žaibiškai išnyks, jei ją apdorosite drungno vandens ir kepimo sodos mišiniu, kuris puikiai pašalina pelėsį ir turi valomųjų savybių. Tereikia į 1 litrą vandens įberti 1 arbatinį šaukštelį kepimo sodos ir gausiai apipurkšti grindinį. Po maždaug 4 valandų nušveiskite grindinį ir tikrai pastebėsite skirtumą!

Zinoti.lt

Video