Kelios gudrybės gausiam morkų derliui 

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Jei leidžia oro sąlygos, morkas galima sėti nuo kovo mėnesio. Šiais metais galite išbandyti šiuos išbandytus metodus, kad padidintumėte morkų derlių. Savo darže užaugintos morkos yra skaniausios, todėl nedvejodami jas sėkite.

Toje vietoje turėtų būti sudarytos visos įmanomos sąlygos visaverčiam šakniavaisių vystymuisi. Jei morkoms parinksite netinkamą vietą, užauginsite nedidelį ir prastą derlių.

Geriausia vieta morkoms auginti

Morkas geriau auginti daliniame pavėsyje, pavyzdžiui, prie medžio su reta laja. Taip morkos gaus daug šviesos ir bus apsaugotos karščiausiomis dienomis. Niekada nesėkite morkų pavėsyje, nes jos paprasčiausiai neaugs.

Taip pat nepatartina sėti morkų atviroje vietoje, nes būdamos stiprioje saulėje jos gali tapti per mažos ir gležnos. Dirvą, kurioje sėjamos morkos, patartina sumaišyti su smėliu. Tada dirvą pabarstykite medžio pelenais.

Pelenų vaidmuo yra daugialypis, nes jie ne tik mažina dirvos rūgštingumą, bet ir veikia kaip trąšos, dezinfekavimo ir kovos su kenkėjais priemonė. Jei turite medinį padėklą, panaudokite jį paprastai pakeliamai lysvei sukurti.

Sukaskite storesnį žemės sluoksnį ir ant jo padėkite padėklą, pasirūpinkite, kad tarpuose būtų daug žemės. Tarpeliuose galėsite pasėti morkas maždaug 1-2 cm gylyje. Morkų sėklos labai smulkios, todėl įprastas sėjimas gali kelti problemų.

Šiam tikslui galite pasigaminti sėjos juosteles, naudodami tualetinį popierių!

Tiesiog paskleiskite sėklas ant tualetinio popieriaus juostos, sudrėkinkite jas purkštuvu ir užlenkite, kad neišbyrėtų. Tada šias sėklų juosteles sudėkite į padėklo tarpus, kuriuos užpildėte žeme.

Dabar sėklas uždenkite žeme ir gausiai apipurkškite vandeniu iš buteliuko su purkštuvu. Visą procedūrą galite pamatyti straipsnio pabaigoje pridėtame vaizdo įraše.

Sėklos pradeda dygti esant 3-5°C temperatūrai.

Turėkite omenyje, kad morkos jautrios dideliam karščiui ir vandens trūkumui. Tai reiškia, kad jei norite užauginti gausų derlių, turite reguliariai laistyti.

Maždaug po 70 dienų galėsite džiaugtis saldžiomis ir skaniomis morkomis.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video