Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams (VIDEO)

Rugsėjo 28-30 dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje vyks „Gyvulininkystės paroda 2023“, kurioje tarp kitų dalyvių neabejotinai išsiskirs UAB „interAG“ stendas.

Jame įmonės vadovas Ugnius Stančiauskas su savo komanda pristatys kol kas analogų Lietuvoje neturinčias mažagabarites biodujų jėgaines, kurias galima kaip nesudėtingus statinius instaliuoti net ir nedideliuose ūkiuose (laikančiuose nuo 80 galvijų).

„Iš mėšlo mes pasigaminame šilumą, elektrą, dujas, taip pat dar ir kraiką, o digestatą galime išlaistyti laukuose“, – pasakoja U. Stančiauskas.

Ši belgų kompanijos „Biolectric“ technologija yra unikali Lietuvoje ir sparčiai plinta kaimyninėje Lenkijoje, visai šalia Lietuvos sienos.

Įdomu tai, kad atsižvelgiant į dabar paskelbtus Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) kvietimus pasinaudoti ES parama, minėtos jėgainės gali būti įsigytos net su 70 proc. paramos intensyvumu ir, skaičiuojant bendrą sąmatą, ūkiui ne tiek daug ir reikia prisidėti.

Jėgainės montuojamos santykinai per trumpą laiką, o jas turintieji tampa visiškai nepriklausomi nuo išorės veiksnių – jokie energetinių kainų pokyčiai ūkiui tampa nebeaktualūs.

Gyvulininkystės ūkiuose „interAG“ suinstaliavo jau apie 10 Austrijos „BAUER“ bendrovių grupės mėšlo separatorių-pasterizatorių, kurie puikiai veikia ir teikia naudą žemdirbiams. 

Kas dar bus naujo šioje Gyvulininkystės parodoje, kalbamės su UAB „interAG“ vadovu U. Stančiausku.

Video