Paukščių tyko pavojai: kaip galime padėti?

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Ruduo sparnuočiams sudėtingas ne tik dėl alinančios kelionės į žiemojimo vietas, bet ir dėl pavojų, kurie jų tyko kelyje. Paukščiai, bandydami pasiekti savo kelionės tikslą, susiduria su aukštais kalnais, didžiuliais vandenynų ir dykumų plotais. Prie migracijos metu žūstančių paukščių gausos prisidedame ir mes – judrūs keliai, elektros perdavimo linijos, aukšti statiniai ir blizgūs langų stiklai kelia mirtiną pavojų milijonams sparnuočių.

Kasmet atsitrenkę į langų stiklus nugaišta šimtai milijonų paukščių. Skaičiuojama, kad JAV dėl šios priežasties kasmet žūva per 100 milijonų paukščių pavasarinių ir rudeninių migracijų metu.

Siekiant išvengti paukščių žūčių dėl susidūrimų su pastatų ar kelių atitvarų stiklais, Europos šalyse naudojami įvairiais piešiniais žymėti, neskaidrūs stiklai. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, atlikdamas rekonstrukciją Ventės rago ornitologinėje stotyje, pakeitė visus langus į specialius, kurių stiklai žymėti punktyru. Tokie langai paukščiams gerai matomi, todėl sparnuočiai į juos neatsitrenkia.

Lengvai prieinama priemonė, galinti padėti sumažinti žūvančių paukščių skaičių – plėšriųjų paukščių siluetų klijavimas ant stiklų – taip pat gali atbaidyti paukščius ir padidinti stiklų matomumą. Specialių paukščių siluetų lipdukų galima įsigyti T. Ivanausko zoologijos muziejuje.

„Šilutės naujienos".

 

Šilutės naujienos

Video