Antroji ukrainietiškų miltų siunta nugabenta į Sudaną

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Įgyvendinant iniciatyvą „Grain frоm Ukraine“, į Sudaną nugabenta antroji humanitarinių krovinių siunta.

Tai pranešė Agrarinės politikos ir maisto ministerija, kuria remiasi „Ukrinform“.

Pažymima, kad laivas „MV Future ID“ pristatė 14,6 tūkst. tonų miltų, sumaltų iš ukrainietiškų kviečių.

„Miltus iš Ukrainos kviečių JT Pasaulio maisto programa (World Food Programme, WFP) išdalins kaip maisto paketų dalį 2 mln. Sudano žmonių, nukentėjusių nuo karo“, – rašoma pranešime.

Dviejų krovinių siuntų donorės yra Vokietija, skyrusi 15 mln. dolerių, taip pat Belgija, Kanada, Čekija, Vengrija, Airija, Nyderlandai, Pietų Korėja, Slovėnija ir Ispanija, finansavusios antrosios miltų partijos siuntimą 23,8 mln. dolerių suma.

Šiuo metu beveik 18 mln. žmonių Sudane susiduria su didžiuliu maisto stygiumi. JT duomenimis, iš jų 5 mln. gyvena nepaprastojo bado lygio (IPC4) sąlygomis.

Programą „Grain from Ukraine“ inicijavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Pagal ją šalys partnerės perka Ukrainos grūdus ir perduoda juos humanitarinės krizės ištiktoms valstybėms. Programa įgyvendinama bendradarbiaujant su WFP.

Kaip jau buvo pranešta, pirmoji humanitarinių krovinių siunta į Chartumo uostą (Sudanas) buvo atgabenta 2024 metų vasario 22 d. Tada laivas „MV Ocean Dream“ pristatė 7 665 tonas ukrainietiškų kvietinių miltų.

Video