Diena po rytojaus: maistas dar brangs 2-3 kartus  

Žemės ūkyje jau pradedamas taikyti dirbtinis intelektas, o išmani technika ir inovacijos – tai jau ir kai kurių Lietuvos žemdirbių kasdienybė. 

„Dabar tik klausimas, kaip atrodys ta išmani technika. Pastaruosius 30 metų žemės ūkio technika tik stambėjo, nes sparčiai didėjo darbuotojų atlyginimai. Juk anksčiau visada apsimokėjo nusipirkti didesnį traktorių vietoje dviejų. Šiandien mes turime labai stambią, galingą techniką“, – sako Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas Aušrys Macijauskas.

Tačiau, pasak jo, šiuo metu stebime didžiulius pokyčius – viskas dabar keičiasi į priešingą pusę. "Greitai dirbsime tik mažais traktoriukais. Atsiradus dirbtiniam intelektui, ateityje išvis nebereikės mechanizatorių. Nei didelių traktorių, nei purkštuvų. Po 20-30 metų liks tik maži traktoriai“, – neabejoja A. Macijauskas ir priduria, kad mes, deja, kol kas stipriai atsiliekame nuo kitų šalių, mėgindami padėti ūkininkams prisitaikyti prie neišvengiamų pokyčių.

Buvo kreiptasi į vyriausybę dėl Lietuvos ūkininkų aprūpinimo išmaniomis technologijomis, Žemės ūkio ministerijoje netgi veikė atskiras poskyris, kuris rūpinosi, kaip padėti ūkininkams prisitaikyti. Kas iš to gavosi, žiūrėkite laidoje "Diena po rytojaus", kurios svečias – Aušrys Macijauskas.

Video