Inovacija augalininkystei: pagaliau pakalbinome biostimulianto „BlueN“ kūrėjus (VIDEO)

Dar parodoje „Ką pasėsi...“ apsilankius „Agrokoncerno“ inovacijų stente pro akis nepraslydo čia pristatytas biostimuliantas „BlueN“. Tai „Corteva Agriscience“ produktas, skirtas augalininkystės ūkiams, jau pridarė gerąja prasme nemenkai triukšmo rinkoje.

Teko luktelti bent pora mėnesių, kol prikalbinome interviu „Corteva Agriscience“ pardavimų atstovą Lietuvai Rytį Kuprį ir, galime pasakyti, laukti išties vertėjo.

Europos žaliasis kursas, panašu, skatina didžiuosius augalų apsaugos produktų tiekėjus kurti vis naujas formules, pritaikytas tiek konkrečiai klimato juostai, tiek augalams.

„Žemės ūkis nestovi vietoje. Susiduriame, iš tikrųjų, su begale iššūkių. Ieškome tam sprendimų ir alternatyvų – tvaresnių, sveikesnių, geresnių. Kad žemės ūkio produkcija  būtų išauginta kuo sveikesnė, kuo geresnė galutiniam vartotojui. Visi ieško, kaip tvariau ir gausiau užauginti derlių“, – teigia R. Kuprys.   

Pasak jo, tai šiek tiek susiję ir su žaliuoju kursu. Kiekviena kompanija esą ieško būdų ir kelių, kad būtų tvarūs ir dalyvautų žaliojo kurso procese.

Viena tokių inovacijų yra biostimuliantas „BlueN", veikiantis unikaliu būdu ir leidžiantis augalams pasisavinti azotą iš oro viso augalo vegetacijos periodo metu.

Tai natūralios bakterijos Methylobacterium symbioticum, fiksuojančios azotą iš oro ir paverčiančios jį tinkamu augalams įsisavinti. Biostimuliantas į augalus patenka per jų žioteles ir kolonizuojasi tarp augalų lapų ląstelių.

Plačiau apie tai žiūrėkite šiame vaizdo interviu su „Corteva Agriscience“ pardavimų atstovu Lietuvai Ryčiu Kupriu.

Video