Dviejose šalies savivaldybėse dėl audros nuostolių skelbiama ekstremali situacija

Po audros. Dzūkų žinių nuotr Po audros. Dzūkų žinių nuotr

Per Lietuvą praūžus audrai ir gausiai pridarius žalos, Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevičius socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį pranešė, kad Vilniaus rajono teritorijoje skelbiama ekstremalioji situacija.„Praėjus parai po audros sukeltos stichinės nelaimės, situacija Vilniaus rajone nepagerėjo, kai kur – net pablogėjo. Tūkstančiai gyventojų tebėra be elektros, o vandens tiekimas yra ribotas. Sutrikusios ir nuotekų šalinimo sistemos“, – socialiniame tinkle rašė R. Duchnevičius.

Kaip įraše nurodė meras, labiausiai paveiktų gyvenviečių gyventojus komunalinės įstaigos aprūpins geriamuoju vandeniu, taip pat užtikrins nuotekų valymą. Tuo metu labiausiai socialiai pažeidžiami asmenys bus lankomi socialinių darbuotojų, bus teiraujamasi, ar reikalinga kokia nors skubi pagalba.
Be kita ko, griebiamasi ir darbų tvarkant viešąsias erdves, kuriose guli audros išvartyti medžiai, jų šakos. ESO duomenimis, antradienio rytą ilgiau nei parą elektros dar neturėjo apie 13 tūkst. Vilniaus rajono vartotojų, o šiuo metu šis skaičius siekia 25 tūkst.

Ekstremaliąją situaciją skelbia ir Akmenės savivaldybė

Apie tai, kad dėl praūžusios audros nuostolių skelbiama ekstremali situacija, antradienį taip pat pranešė Akmenės rajono savivaldybė. „Informuojame, kad paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija visoje Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje dėl stichinio meteorologinio reiškinio – labai smarkaus lietaus ir kartu pavojingo meteorologinio reiškinio – smarkaus vėjo“, – rašoma savivaldybės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Įraše taip pat pažymėta, kad ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu paskirta Akmenės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Gražina Gauronskienė.

Savivaldybės su situacija tvarkosi savarankiškai

Anot Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento Audriaus Klišonio, siautusi audra nevienodai paveikė skirtingas šalies vietas. Jo teigimu, kiekviena savivaldybė savarankiškai tvarkosi su esama situacija. „Savivaldybės savo darbą daro. Tai nėra pirmas kartas, tai tą darbą ir padarysime. Savivaldybės yra savarankiškos, sugeba tvarkytis. Kai kuriais atvejais gali būti ekstremalūs įvykiai ir tam yra skirtos savivaldybių ekstremaliųjų situacijų komisijos, kurios sugeba laiku sureaguoti“, – Eltai teigė A. Klišonis.

Asociacijos vadovas tikina iš kitų savivaldybių kol kas negirdintis indikacijų apie poreikį skelbti ekstremalią padėtį.

ELTA primena, kad, Lietuvoje nuo sekmadienio vakaro siaučiant stipriam vėjui ir lyjant gausiam lietui, ugniagesiai visoje šalyje maždaug 700 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių. Daugiausia pranešimų gauta iš Alytaus apskrities, Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Vilniaus apskričių.
Tuo metu energijos skirstymo operatorius ESO ankstų rytą skelbė, kad dėl stichijos elektros neturėjo daugiau nei 160 tūkst. vartotojų.
 

Video