I. Hofmanas: kiekvienas Lietuvos žirgyno valdybos narys gali imtis iniciatyvos
Seimo Antikorupcijos komisijai trečiadienį nurodžius žemės ūkio ministrui Ignui Hofmanui ištirti, kodėl ministerijos paskirtas Lietuvos žirgyno valdybos narys Andrius Burlėga veikė be ministerijos žinios, I. Hofmanas teigia, kad kiekvienas valdybos narys gali imtis iniciatyvos ir teikti savo siūlymus.
„Kiekvienas valdybos narys gali imtis iniciatyvos ir teikti savo siūlymus, jis nėra kažkaip apribotas ar įpareigotas, tam ir yra valdyba, kad ji spręstų tuos klausimus“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė I. Hofmanas pridūręs, kad situaciją tirs.
Antikorupcijos komisija, be to, nutarė prašyti situaciją įvertinti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), o ministerijos paprašė pateikti aiškų planą, kaip ateityje turėtų veikti žirgynas.
„Dėl strategijos parengimo tai čia truputį gal yra netikslumų nes perlenkė antikorupcijos komisija, nes ne ministerija turėtų rengti tą strategiją, o būtent valdyba, tačiau ministerija, būdama pagrindine akcininke, taip pat prisidės prie to, ne todėl, kad įpareigojo, o todėl, kad taip reikia. Reikalingas šeimininkiškas požiūris ir ne tik strategija, bet ir ieškoti tų variantų, tų finansinių šaltinių, kaip būtų žirgyną atnaujinti, įveiklinti, komerciniai veiksmai“, – komisijos prašymą vertino I. Hofmanas.
Ministras teigiamai įvertino komisijos prašymą Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ištirti situaciją, pabrėždamas, kad toks tyrimas prisidės prie skaidrumo.
„Labai gerai, tegu įvertina ir tegu greičiau atsako į tuos kylančius klausimus, nuo to tik bus visiems ramiau ir geriau, tegu tarnybos dirba, komisija turi tokią teisę ir tarnybos tikrai gali iš mano pusės čia tikrai nei skandalo nei kriminalo nėra, tai čia mano vertinimas, o tarnybų vertinimas duos tik objektyvumą ir aiškumą“, – sakė ministras.
Žiniasklaidai skelbiant, kad Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ketina atleisti Lietuvos žirgyno vadovę ir į jos vietą laikinai pasiūlyti ministro patarėją, Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį nurodė I. Hofmanui ištirti, kodėl A. Burlėga veikė be ministerijos žinios, taip pat nutarė prašyti situaciją įvertinti STT, o ministerijos paprašė pateikti aiškų planą, kaip ateityje turėtų veikti žirgynas.
Vadovybės pokyčius žirgyno valdybai pristatęs ministerijos į ją 2021 metais deleguotas A. Burlėga Antikorupcijos komisijoje trečiadienį patvirtino, kad žemės ūkio ministras G. Vorobjovo nesiūlė ir apie jo galimą kandidatūrą nežinojo, o toks pasiūlymas buvo pateiktas, nes laiške valdybai A. Burlėga neva prisegė ne tą dokumentą.
LRT Tyrimų skyrius praėjusią savaitę skelbė, kad ŽŪM ketina siūlyti atleisti žirgyno vadovę Feliciją Kelmickaitę, atšaukti bendrovės valdybą, o laikiną vadovavimą patikėti I. Hofmano patarėjui Genadijui Vorobjovui.
Anot LRT, siūlyti atleisti vadovę numatyta ministerijos iniciatyva praėjusį penktadienį šauktame Lietuvos žirgyno, kurio beveik 90 proc. akcijų valdo ŽŪM, valdybos posėdyje. Vis dėlto tiek valdyba, tiek direktorė liko savo postuose.
Remdamasis dokumentais, LRT Tyrimų skyrius teigė, jog sausio 20 dieną įmonės valdybai buvo pristatyta G. Vorobjovo kaip laikinojo vadovo kandidatūra. Jis dalyvavo Seimo rinkimuose su valdančiosios koalicijos partija „Nemuno Aušra“, kuriai Vyriausybėje priklauso žemės ūkio ministro portfelis.
![](https://agrobite.lt/assets/images/Facebook_Logo_Primary.png)