Ugniagesiai prašo pasirūpinti saugumu

PAGD nuotr. PAGD nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pastaruosius penkerius metus, lyginant su 2015-2019 m., gaisruose žuvusiųjų skaičius sumažėjo 14,7 proc. 2015-2019 m. juose žuvo 342 gyventojai, o 2020-2024 m. – 289.

„Tai padaryti pavyko sustiprinus prevencinę veiklą. Priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai dažnai  lankosi vienišų, garbaus amžiaus ir socialiai remtinų gyventojų būstuose. Stengiamės pasirūpinti tais, kurie dažniausiai ir žūsta gaisruose. Mums aktyviai talkina ir savivaldybių socialiniai darbuotojai“, – sako departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.

Mažėja ir gaisrų skaičius.  Jeigu 2015-2019 m.  Lietuvoje jų vidutiniškai per metus kilo 9017, tai per pastaruosius penkerius metus vidurkis – 6521. To pasiekta į gaisrų prevenciją įtraukus savivaldybes, nevyriausybines organizacijas, socialinius darbuotojus, taip pat prevencines akcijas orientuojant ten, kur yra didžiausia rizika – tai vieniši senyvo amžiaus asmenys, socialinės rizikos šeimos, kuriose auga vaikai, negalintys savimi pasirūpinti asmenys.

Ugniagesiai gelbėtojai primena gyventojams, kad vėstant orams visada didėja gaisrų ir žūčių juose tikimybė. „Šiuo metu gyventojams, besirengiantiems kūrenti krosnis, kol neprasidėjo šaltasis laikotarpis, reikėtų pasirūpinti, kad būtų  išvalyti dūmtraukiai ir suremontuotos krosnys, – primena A. Gudžiauskas. – Vien tik pernai per visus metus dėl šių priežasčių šalyje kilo 1170   gaisrų, o juose žuvo   8  gyventojai.“

Šiais metais kilę gaisrai jau nusinešė 59 žmonių gyvybes, pernai per tą patį laikotarpį žuvo 65 gyventojai.

Video