„Genetiniai ištekliai“ ir „Lietuvos veislininkystė“ – nebe privatizuojamų objektų sąraše
Vyriausybė išbraukė galvijų veislei ir mėsai augintoją bendrovę „Genetiniai ištekliai“ ir gyvulių sėklinimo bendrovę „Lietuvos veislininkystė“ iš privatizuojamų objektų sąrašo.
Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam nutarimui, kuriuo Turto banko šiuo metu valdomos įmonių akcijos pasitikėjimo teise būtų perduotos Žemės ūkio ministerijai.
„Reikia išanalizuoti ir įvertinti veislininkystės sistemoje veikiančių valstybės institucijų ir veisimo organizacijų bei kitų institucijų vaidmenį veislininkystės sektoriuje ir galimybes prisidėti prie veislininkystės vystymosi“, – rašoma nutarimo projekte.
Turto bankas pernai rugsėjį bandė parduoti 98,95 proc. valstybei priklausančių „Lietuvos veislininkystės“ akcijų, vėliau buvo skelbiami ir pakartotiniai aukcionai šiam objektui.
Turto bankas balandį taip pat skelbė planuojantis parduoti ir 100 proc. „Genetinių išteklių“ akcijų, tačiau šį aukcioną privatizavimo komisija sustabdė, Vyriausybei tuo metu sprendžiant dėl valstybės įmonei nuomotos žemės perdavimo Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU).
BNS anksčiau rašė, kad penki „Genetinių išteklių“ iš valstybės nuomoti 352,1 hektaro ploto sklypai, esantys netoli Šeduvos ir Baisogalos, buvo perduoti LSMU, mainais už paimtus universiteto sklypus, kuriuose bus statoma Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ 155 mm artilerijos amunicijos gamykla.
Be to, daugiau nei 200 hektarų ploto „Genetinių išteklių“ naudotus valstybinės žemės sklypus Upytės seniūnijoje Vyriausybė spalį leido skirti būsimoms užsienio investicijoms.
Vyriausybė trečiadienį taip pat pritarė sprendimui iš sąrašo išbraukti statybos bendrovę „Šilutės polderiai“ bei Panevėžio kviečių biorafinavimo įmonę „Roquette Amilina“.
„(„Šilutės polderių“ ir „Roquette Amilinos“ – BNS) pirkėjai yra sumokėję visą kainą ir įvykdę kitus privatizavimo sandoriuose numatytus įsipareigojimus“, – teigė ministerija.
Turto bankas pernai balandį viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė 81,02 proc. bendrovės „Šilutės polderiai“ akcijų, likusias – valdo fiziniai asmenys.
