Kėdainių rajono miškuose ieškoma šeštadienį paklydusio grybautojo

Iškomas grybautojas. Rinkos aikštės nuotr. Iškomas grybautojas. Rinkos aikštės nuotr.

Šeštadienį dingo Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Kunionių miške grybavęs vyresnio amžiaus vyras. Jau antra para Jono Stanionio ieško tiek pareigūnų, tiek įvairių organizacijų savanorių pajėgos. Bėda ta, kad vyras su savimi nepasiėmė mobiliojo telefono, tad nei jis gali kažkam paskambinti, nei jo buvimo vietos nustatyti neįmanoma. Siekiant žmogų surasti, į dangų buvo keliami dronai, miškai šukuoti keturračiais.

Du draugai

Du kauniečiai draugai grybauti išvyko dar šeštadienį. Atvykę į Kėdainių rajono Maleikonių kaimą, vyrai paliko automobilį ir nuėjo miškan. Deja, prie automobilio sugrįžo tik vienas vyras. Kitas grybautojas iš miško taip ir neparėjo.

Blogiausia tai, jog pabijojęs, kad miške pames telefoną, žmogus jį paliko automobilyje. Vyro paieškos buvo organizuojamos dar tos pačios dienos vakarą – į dangų kilo ir dronas, miškais važinėjo keturračiai, tačiau vyriškio pėdsakų rasti nepavyko.

Ieškojo gausios pajėgos

Sekmadienį paieškoms buvo pasitelkti ne tik policijos pareigūnai, bet ir Šaulių sąjungos atstovai, taip pat savanoriai iš Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijos, prisidėjo ir pavieniai žmonės, ir net šį mišką puikiai pažįstantys medžiotojai.

Deja, bet ir sekmadienį paieškos buvo bevaisės – dingusysis nerastas.

Paieškas sunkina tai, jog šis miškų masyvas gana didelis – Kunionių miškas ribojasi su Svilių, Macgalių, Rugėnų, Pernaravos miškais.

Jei vyras klaidžioja – jis turėtų išeiti iš miško, tačiau gali būti, kad jam sušlubavo sveikata. Tad vyriškio paieškos bus tęsiamos ir pirmadienį nuo pat ryto.

Jau trečias dingęs Kėdainių rajone

Kaip teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, dažniausiai miškingose vietovėse pasiklysta garbaus amžiaus asmenys. Skaičiuojama, jog liepos mėnesį Kėdainių rajone pareigūnai išgelbėjo du paklydėlius.

„Laimei, šie pasiklydę senjorai su policijos pareigūnų pagalba saugiai ir sveiki sugrįžo namo. Kadangi jie turėjo įkrautus mobiliuosius telefonus, prie miško privažiavę pareigūnai susisiekė su pasiklydusiuoju pranešėju ir, įjungę garsinius tarnybinio automobilio signalus, padėjo jiems išeiti“, – pasakojo Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkė Virginija Bagdzevičienė.

Paklystama netikėtai

Patirtis rodo, jog pasiklystama dažniausiai netikėtai. Su išaugusiu noru vykti į mišką ieškoti grybų, uogų, išauga ir pranešimų dėl pasiklydusių žmonių skaičius.

„Paskambinę pranešėjai teigia, jog neberanda kelio atgal, pametė kryptį ir nebežino, kaip išeiti. Pastarieji atvejai buvo fiksuoti itin miškingose vietovėse – Kėdainių rajono Surviliškio ir Dotnuvos seniūnijose. Dažniausiai pasiklydusieji miške praleidžia apie pusdienį. Miško gėrybių sezonas tik įsibėgėja ir tikėtina, jog pranešimų sulauksime vis daugiau, todėl labai svarbu žinoti, o vyresniems giminaičiams ir priminti, ką daryti, kad į tokią situaciją nepapultų nė vienas mūsų gyventojas“, – pabrėžė V. Bagdzevičienė.

Turėkite telefoną su savimi

Besileidžiantiems į mišką ieškoti gėrybių policijos pareigūnai pataria nepamiršti su savimi pasiimti įkrauto mobiliojo telefono, pasirūpinti maisto atsargomis – turėti vandens ir užkandžių. Taip pat gyventojai raginami prisiminti ir pasiimti švilpuką bei dėvėti ryškesnę aprangą, jog būtų geriau pastebimi. Ir, žinoma, visada apie planus uogauti, grybauti ir tikslias vietas, kur ruošiamasi eiti, pasakyti savo artimiesiems.

Pasiklydus miško tankmėje ar krūmynuose, raginama nepanikuoti ir nedelsiant skambinti pagalbos telefonu 112.

Rinkos aikštė

Video