Kelionių pardavimai augs 2-3 kartus iki 2030 metų
Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė džiaugiasi po pandemijos atsistačiusiais išvykstamojo turizmo srautais ir prognozuoja, kad iki 2030 metų kelionių paslaugų pardavimai gali išaugti net iki 3 kartų. Pasak jos, tam nemažą įtaką turi įsitvirtinęs nuotolinio darbo modelis.
„Nuotolinis darbas tikrai neišnyks ir nuotolinis darbas (...) leidžia žmonėms keliauti ilgiau, įvairiau ir įdomiau. Bent jau tendencijos į ateitį yra, kad kelionių paslaugų pardavimai augs 2-3 kartus iki 2030 metų“, – antradienį žurnalistams kalbėjo Ž. Gavelienė.
Pasak kelionių agentūros vadovės „Estravel Vilnius“, šį vasaros sezoną visame pasaulyje buvo pastebimas skrydžių dažnių augimas, o tai reiškia, jog tolimos ir egzotinės kelionės tapo įperkamesnės. Dažnesni skrydžiai taip pat lėmė išpopuliarėjusias savaitgalines keliones, ypač Lietuvoje.
„Atsistatęs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje skrydžių dažnis leidžia keliauti toliau, juolab, kad jei žiūrėsime dabar, skrydžių kaina nuskristi į Malagą ar į Niujorką labai nesiskiria“, – teigė Ž. Gavelienė
„Padidėjęs skrydžių dažnis lėmė tai, kad savaitgalinių kelionių labai išaugo ir iš tikrųjų žmonės keliauja 2-3 naktim ir keliauja daug ir keliauja švęsti gimtadienius.
Jei kažkada žiūrėdavome į skandinavus ar į Vakarų Europą kaip tas šalis, kurių žmonės keliauja švęsti šeimos švenčių, tai mes dabar tokie pat keliautojai“, – pasakojo ji.
Ž. Gavelienė pastebi, kad kelionių dažnis grįžo į normalų grafiką, kurį iškreipė praėjusiais metais fiksuotos tendencijos. Anot jos, po pandemijos žmonės buvo išsiilgę kelionių, todėl rinkosi keliauti dažniau.
„2023 metais visi keliavo tarsi atitrūkę tuo grandinės, tai šiais metais viskas grįžo į normalias vėžes. Keliauja kartą ar du per metus, keliauja su šeima ar su draugais ar pora, daugiau yra savaitgalinių kelionių“, – sakė ji.
Sumažėjo užsakomųjų skrydžių
Ž. Gavelienės teigimu, šią vasarą sumažėjo užsakomųjų reisų, o kelionių organizatoriai vis dažniau klientus perkelia į reguliariuosius reisus. Tam įtakos galėjo turėti ir aviakompanijos, kurios reguliariai pradėjo organizuoti skrydžius į keliautojų pamėgtas kryptis.
„Aviakompanija „Airbaltic“ užima didžiąją dalį europinių krypčių iš kelionių organizatorių siūlomų krypčių. (...) Šiemet matome, kad „Airbaltic“ siūlo skrydžius į Madeirą per Rygos oro uostą. Lygiai tas pats įvyko Kanarų salų ir Dubajaus kryptyje. Prognozuojame, kad tokių dalykų bus dar daugiau ateinančią vasarą“, – aiškino Ž. Gavelienė.
„Ką mes matome dabar, tai užsakomųjų reisų, užsakomųjų skrydžių kiekis labai susitraukė. Dalį keliautojų kelionių organizatoriai perkelia į reguliariuosius reisus. (...) Tai reiškia, kad didieji kelionių organizatoriai pereina iš užsakomųjų skrydžių rinkos į reguliariųjų skrydžių rinką ir konkuruoja su mažesniais tiekėjais“, – pridūrė ji.