Patenkintas „Auga Group“ prašymas iškelti restruktūrizavimo bylą
Vilniaus apygardos teismas priėmė finansinių sunkumų patiriančios vienos didžiausių Baltijos šalyse ekologiško maisto gamintojų „Auga Group“ pareiškimą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo, antradienį pranešė įmonė.
Grupės akcininkai gruodžio 4 dieną pritarė jos ketverių metų restruktūrizavimo plano projektui ir įpareigojo bendrovės valdybą parengtį galutinį planą. Jį tikimasi parengti ir suderinti per 2025 metų pirmąjį pusmetį, jį turės patvirtinti akcininkai ir kreditoriai.
Dėl restruktūrizavimo į teismus jau kreipėsi ir daugiau nei 20 „Auga Group“ įmonių. „Auga Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius gruodžio 7-ąją teigė, kad šis procesas suteiks laiko tinkamai įvykdyti įsipareigojimus visiems kreditoriams ir išlaikyti strateginę įmonių veiklą regionuose.
Jo teigimu, pranešus apie inicijuotą pagrindinės bendrovės restruktūrizavimą dalį įmonių finansuojančių bankų nusprendė nebepratęsti ar neatnaujinti paskolų grąžinimo terminų.
Restruktūrizavimo planą grupė paviešino lapkričio pabaigoje. Pagrindinė įmonė iki 2027-ųjų ketina dukart sumažinti veiklos kaštus, parduoti dalį įmonių bei turto. Grupė numato apjungti arba nutraukti iki 60 bendrovių veiklą.
Planuojama, kad įgyvendindama kaštų mažinimo programą grupė iki 2027 metų, palyginti su 2023 metais, juos sumažins 2,1 karto – nuo 13,9 mln. iki 6,5 mln. eurų. Be to, ji numato parduoti dalį įmonių ar atskirų gamybos veiklų, nutolusių nuo pagrindinių operacinių centrų, o veiklai reikalingą turtą naudoti ilgalaikės nuomos pagrindais.
„Auga Group“, be to, planuoja optimizuoti veiklas, kurios lieka jos įmonių ašimi, – augalininkystės, gyvulininkystės, grybų auginimo, galutinių produktų tiekimo, atsisakyti nepelningų žemių, vykdyti konvencinę gamybą.
Ji taip pat sieks sparčiau įdarbinti naujus verslus, pavyzdžiui, biometano gamybą, iš kurios kasmet tikimasi gauti iki 2,4 mln. eurų bendrojo pelno, gyvulininkystėje naudoti grupės sukurtus tvaresnius pašarus.
K. Juščius yra sakęs, kad restruktūrizavimas inicijuotas patyrus finansinių iššūkių, kuriuos nulėmė infliacija ir augantys gamybos kaštai, nepastovios ekologinės žaliavinės produkcijos kainos.
Jo teigimu, grupė nutrauks inovatyvių žemės ūkio technologijų plėtrą bei užsiims įprasta žemės ūkio veikla, taip pat atleis darbuotojų.