„Šiaurės vilko“ grupės 2022–ųjų nuostolį pernai keitė 1,6 mln. eurų pelnas

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Verslininko Viliaus Kaikario vadovaujama viena didžiausių Lietuvoje grūdų prekybos ir logistikos grupių „Šiaurės vilkas“ pernai uždirbo 1,6 mln. eurų grynojo pelno, kai 2022 metais patyrė 2,2 mln. eurų nuostolį.

Grupės pardavimo pajamos pernai siekė 32 mln. eurų – 19 proc. daugiau nei užpernai (2022 metais – 26,9 mln. eurų), šiais metais „Šiaurės vilkas“ planuoja jas didinti bei siekti pelningumo, nurodoma Registrų centrui pateiktoje grupės ataskaitoje.

Vien tik grupę valdanti bendrovė „Šiaurės vilkas“ pernai pardavė pašarų už 1,9 mln. eurų – 14 proc. mažiau nei užpernai (2,2 mln. eurų), grūdų – už 1,5 mln. eurų, arba 5,1 karto daugiau (293,5 tūkst. eurų), metalo laužo – už 142,9 tūkst. eurų, arba 22 proc. mažiau (183,7 tūkst. eurų) ir anglių – už 501,2 tūkst. eurų, kai 2022-aisiais jų nepardavė.

„Šiaurės vilkas“ finansinių rezultatų, grupės įsigijimų ir šių metų planų BNS nekomentavo.

„Dėl konfidencialumo įsipareigojimų negalime atsakyti į visus jums rūpimus klausimus“, – komentare BNS sakė „Šiaurės vilko“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Genė Juodvalkienė.

Grupę valdančios bendrovės „Šiaurės vilkas“ praėjusių metų ataskaitoje nurodoma, kad įmonė 2022 metų ataskaitoje apskaitė paskolas Rusijos įmonėms – daugiau nei 1 mln. eurų, 2023 metais reikalavimo teisė į šias sumas buvo perleista.

2022 metų ataskaitoje įmonė savo metiniame pranešime taip pat buvo nurodžiusi ieškanti būdų kaip atgauti skolas iš debitorių Rusijoje, jos siekė 780 tūkst. eurų.

„Šiaurės vilkas“ 2023 metų metiniame pranešime teigė, kad iš Rusijos neatgautos 1,8 mln. eurų siekiančios skolos buvo perkeltos į finansinį turtą ir parduotos biodujų, elektros ir šilumos gamintojai „Biometanai“.

Bendrovė už neatgautas skolas 2023 metais įsigijo „Alsių paukštyno“ pajų už 500 tūkst. eurų, jų valdoma dalis padidėjo nuo 21,3 proc. punktų iki 32 proc.

Be to, „Šiaurės vilkas“ ketina parduoti 2022 metais už 67 tūkst. eurų įsigytas Latvijos bendrovių „Kometforts“ ir „F2Terminal“ akcijas, už kurias pernai gavo 230 tūkst. eurų avansą, nors galutinė pardavimo sutartis dar nepasirašyta

Anot G. Juodvalkienės, „Šiaurės vilkas“ ryšių su Rusija ir Baltarusija nebeturi jau maždaug trejus metus.

„Bet kokie reikalavimai, kilę iš sandorių su verslo subjektais iš sankcijų paliestų šalių, kilo laikotarpiu iki „Šiaurės vilko“ atsitraukimo iš minėtų šalių rinkos“, – teigė ji.

2017 metais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tyrė „Šiaurės vilką“ dėl galimo siekimo išvengti mokesčių – didelio kiekio produkcijos neapskaitymo ir pardavimo juodojoje rinkoje, įvairiose turgavietėse. 

Grupę sudaro bendrovė „Šiaurės vilkas“ ir jos valdomos įmonės: „Alsių paukštynas“, salyklo gamintoja „Maltosa“, transporto priemonių remonto įmonė „SV Servisas“, statybinių medžiagų prekybininkė „Virčiuvis“, prieskonių, padažų gamintoja „Saldva“.

Registrų centro duomenimis, grupę tiesiogiai kontroliuoja V. Kaikario motina Palmyra Kaikarienė, kuriai priklauso 100 proc. „Šiaurės vilko“ akcijų.

2023 metais įmonių grupės vidutinis darbuotojų skaičius siekė 200 (2022 metais – 215).

Video