Užimtumo tarnyba: „Kaišiadorių paukštynas“ – vienas „lyderių“ pagal darbuotojų atleidimą iš darbo

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Užimtumo tarnyba praneša, kad 2022-ieji pasižymėjo gausesniu grupės darbuotojų atleidimų (GDA) skaičiumi, tačiau šis rodiklis nepasiekė lygio, darbo rinkoje šalyje fiksuoto ankstesniais metais. 

Pernai 76 įmonės pranešė apie GDA. 5,5 tūkst. šių bendrovių darbuotojų gavo įspėjimus dėl atleidimų iš darbo. Tai – trečdaliu daugiau pranešimų nei 2021 metais. Visgi per dešimtmetį tai – ne pats didžiausias pranešimų skaičius.

Nuo 2012-ųjų daugiausiai apie numatomus masinius darbuotojų atleidimus buvo pranešta 2020 metais – tai padarė 113 įmonių. Tuo tarpu darbo daugiausiai praradusių darbuotojų buvo 2018 metais – atleista 5,8 tūkst. žmonių.

2022 metais daugiausiai pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus pateikė apdirbamosios gamybos (26), švietimo (12), transporto ir saugojimo (11) veiklą vykdančios įmonės. 

Atleidžiamų darbuotojų sąraše daugiausiai buvusių didelių šalies darbuotojai: iš LTG grupė (1950), AB „Lietuvos paštas“ (592), AB „Kaišiadorių paukštynas“ (395), UAB „Birių krovinių terminalas“ (136), sanatorijos „Belorus“ (111).

Dažniausiai įmonių nurodomos grupės darbuotojų atleidimo priežastys – darbo organizavimo pakeitimai, reorganizacijos, neretai informuojama, jog dėl susitraukusių užsakymų ir mažėjančių veiklos mastų dalies darbuotojų atliekamos funkcijos tampa perteklinės. Pranešimų dėl bankroto gauta 13 (numatyta atleisti 0,5 tūkst.), dėl  įmonės likvidavimo – 6 (numatyti atleisti 0,2 tūkst.). Pranešimų dėl bankroto 2022 metais gauta mažiausiai per  penkerius metus.

„2022-m. pirmąjį pusmetį gautuose grupės darbuotojų pranešimuose darbuotojų atleidimų priežastys buvo susijusios su geopolitiniais neramumais, o antrąjį – su energetikos kainomis, problemomis tiekimo grandinėse“, – sakė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.

Jos teigimu, praėjusių metų grupės darbuotojų atleidimai esminio poveikio šalies ar regionų ekonominei padėčiai neturėjo. 

Per dešimtmetį didžiausiais atleidimais pasižymėjo 2018-ieji. Užimtumo tarnybos  gautuose 109 pranešimuose iš įmonių ir buvo informuojama apie numatomus atleisti 5,8 tūkst. darbuotojų. Dauguma – 53 proc. visų pranešimų buvo pateikta iš paslaugų sektoriaus įmonių, kurios per metus įspėjo 3,6 tūkst. darbuotojų (2017 metais – 1,8 tūkst.).

2018 metais labiausiai išaugo apie atleidimą įspėtų darbuotojų elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo, statybos, administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse. Taip pat daugiau darbuotojų įspėta informacijos ir ryšių, viešojo valdymo ir gynybos, profesinės, mokslinės ir techninės, žemės ūkio, miškininkystės, švietimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų bei finansinės ir draudimo veiklose.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video