Prancūzija taps pirmąja ES šalimi, uždraudusia vegetariškus pakaitalus vadinti „kepsniais" arba „dešra“

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Prancūzija taps pirmąja ES šalimi, kuri uždraus vegetariškus augalinės kilmės baltyminius maisto produktus vadinti „kepsniais“ ar „dešra“, taip siekdama, jog vartotojams būtų aišku, kas yra tikra mėsa, o kas tik alternatyva jai. Greito maisto sumuštinių irgi nebus galima vadinti mėsainiais.

Toks Vyriausybės nutarimas priimtas praėjusį ketvirtadienį ir oficialiai įsigalios įsigalios spalį.

„Nebebus galima vartoti terminų, būdingų sektoriams, tradiciškai siejamiems su mėsa ir žuvimi, apibūdinti gyvūnams nepriklausančius proktuktus“, – rašoma dekrete.

Šio dekreto itin laukė mėsos pramonė, nes rinkoje daugėja augalinės kilmės mėsos pakaitalų.

„Priemonė yra esminis žingsnis siekiant užtikrinant vartotojams teikiamos informacijos skaidrumą, taip pat mūsų produktų ir praktinės patirties išsaugojimą“, – teigia „Interbev“ mėsos pramonės asociacijos vadovas Jean-François Guihard‘as.

Draudimas, dėl kurio vyriausybė ir ūkininkai iš pradžių susitarta 2020 metais, bus taikomas pirmiausiai Prancūzijoje pagamintiems produktams, bet ne prekėms, pagamintoms kitose ES ir trečiosiose šalyse.

Didžiausia Prancūzijos ūkininkų sąjunga FNSEA pareiškė, kad paliko atviras duris importui ir paragino Paryžių draudimo klausimą kelti Briuselyje, kad panašūs įstatymai būtų priimti „Europos lygiu“.

Ūkininkai juokiasi iš „mokslininkų“, kurie vis labiau stengiasi į valgiaraščius įtraukti į terminą „kultūringa mėsa“.

Video