„Danone“ siekia iki 30 proc. sumažinti metano išmetimą. Pateikė ir pavyzdį, kaip ūkiams ūkininkauti tvariau

"Bauer" separatorius atskiria skystą ir sausą mėšlo frakciją.

Antradienį viena didžiausių pasaulyje pieno perdirbimo bendrovių „Danone“ pranešė, kad iki 2030 m., bendradarbiaudama su ūkininkais, kitomis įmonėmis ir vyriausybėmis, planuoja net 30 proc. sumažinti absoliutų šviežio pieno tiekimo grandinėje išmetamo metano kiekį, taikydama regeneracinę praktiką.

Metano išmetimas tapo didžiausia grėsme pasaulio klimatui, o mokslininkai ir politikos formuotojai ragina imtis ryžtingų veiksmų jam pažaboti.

2021 m. Glazge (Škotija) vykusiame JT aukščiausiojo lygio susitikime dėl klimato kaitos daugiau nei 100 šalių įsipareigojo iki 2030 m. 30 proc. sumažinti metano išmetimą, palyginti su 2020 m. Tačiau nuo to laiko tik nedaugelis parengė aiškius planus, kaip pasiekti šį tikslą.

Bendrovė „Danone“ tiesiogiai bendradarbiauja su 58 000 pieno gamintojų maždaug dvidešimtyje valstybių ir tikisi iki 2030 m. pašalinti 1,2 mln. tonų anglies dioksido ekvivalento metano išmetimą. Nuo 2018 m. iki 2020 m. Prancūzijos bendrovė išmetamo metano kiekį sumažino maždaug 14 proc.

Metano mažinimo iniciatyvas bus mėginama plėsti Afrikoje, Europoje ir JAV.

Įmonė pradėjo partnerystę su JAV nevyriausybine organizacija „Environmental Defense Fund“, JAV žemės ūkio departamentu ir Europos Komisijos finansuojamu projektu „Climate Neutral Farms“.

Pasak „Danone“ viceprezidento Chris Adamo, taikant net ir paprastus metodus galima pasiekti nemažų rezultatų, pavyzdžiui, tiesiog kitaip tvarkant mėšlą – separuojant skystą ir sausą dalis. Sausą dalį esą galima panaudoti kaip geresnį sintetinių trąšų pakaitalą  augalams.

Apskaičiuota, kad galvijų pieno produkcija sudaro apie 8 proc. viso žmogaus išmetamo metano kiekio, kuris yra žemės ūkio ir gyvulininkystės veiklos, sudarančios apie 40 proc. viso pasaulyje išmetamo metano kiekio.

Video